pług zetor 25 oryginał będzie do wzięcia

Widziałeś jakąś starą nieużywaną maszynę lub traktor? Może jest na sprzedaż?? Pisz - może uda się ją uratować
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

pług zetor 25 oryginał będzie do wzięcia

Post autor: drandrzej »

na złom w Mroczy -( kuj-pom niedaleko NakłaN/Not. )trafi po świętach
pług
był niegdyś mój , brak lemieszy , odkładnie naprawiane , luzy na wałku regulującym poziom poprzeczny, kółko osobno - brak ośki

Właściciel obecny zamienił ze mną sztuka za sztukę - z moja dopłata - wziąłem kompletny zdrowiutki gotowy do pracy (bez luzów, nowe odkładnie) .

Kupić od niego się nie opłaca bo uważa , że powinien kosztować 300 zł , zawozi kupę złomu po świętach , a pług na moje oko wazy 170 kg gdzieś i za tyle (zł +-) pewnie da się ze złomu wyrwać .
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: pług zetor 25 oryginał będzie do wzięcia

Post autor: drandrzej »

mogę swój obfotografować ale w weekend dopiero
a czym się wyróżnia ?? - daje się założyć do podnośników zetorkowych -a te mają mniejsza średnicę "kulek" w dolnych ramionach podnośnika niż polskie (zakładali je i do polskich ale rurki należało nałożyć w celu zwiększenia średnicy)

tyle o oryginalności tego co miałem/mam wiem[ prócz faktu , że sprzedający zastrzegali się że został kupiony razem z zetorkami 25 i używany do czasu odkupienia przeze mnie]
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12258
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: pług zetor 25 oryginał będzie do wzięcia

Post autor: Ursus »

Pług do Zetorka to PZ1. Miała inną wieżyczkę pozwalającą sprzęgać pług z Zetorkiem.
Tutaj widać oryginalny pług:
KLIK
KLIK 2
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: pług zetor 25 oryginał będzie do wzięcia

Post autor: drandrzej »

nie jestem pewien , ale kółko wygląda na jakieś nieoryginalne
ORI jest "półokrągłe" na zewnątrz bieżni wg mnie i ma trochę inne szprychy i nie ma tego prowadzenia na środku

płaskowniki wychodzą z 1 miejsca na osi [ze środka] nie z 2 jak w tym [po bokach raz z lewego raz z prawego na przemian patrząc z tyłu na koło]

nawiasem mówiąc
po samo kółko jechałem ze 40 km w 1 stronę bo dostałem telefon , że jest i złomiarze mi odłożyli :D
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: pług zetor 25 oryginał będzie do wzięcia

Post autor: rafal »

Zgadza się Andrzej , koło jest od snopowiązałki. Tak go kupiłem i na razie tak zostało. Za to ładnie orze i odwraca skibę. PZ-1 to rewelacja. :)
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: pług zetor 25 oryginał będzie do wzięcia

Post autor: Jacek ze Skansena »

Rafał a ten pług co stoi u mnie pod jabłonka to jaki to typ jest. Możesz napisać abym wiedział co mam?
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: pług zetor 25 oryginał będzie do wzięcia

Post autor: drandrzej »

Rafał , gdybym wiedział - kółko bym zostawił , bo miałem 1 luźne :(
oddałem z pługiem w zamianie , jeśli Ci zależy - będę próbował odzyskać - daj znać , nie wiedziałem że to Twój sprzęt
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: pług zetor 25 oryginał będzie do wzięcia

Post autor: rafal »

Jacek masz dokładnie PZ-1A i 100% oryginał o ile się nie mylę.
Andrzej , mój pług na razie nie był jeszcze w renowacji, słuzył głównie do pracy u Mareckiego. Jak się będę juz za niego zabierał to zacznę sie roglądac za oryginalnym kołem, ale w tym roku nie ma go w planach remontowo-budżetowych. Ale dzięki za pomoc :)
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: pług zetor 25 oryginał będzie do wzięcia

Post autor: drandrzej »

na tabliczce znamionowej na pługu napisano PZ-1 , rok 195_ ostatniej cyferki nie mogę doczytać , może po doczyszczeniu
Unia Grudziądz

pług wygląda jak fabryka , więc myślałem ,że jest do oglądania , nie do pracy
ODPOWIEDZ