Siewnik poznaniak - czy warto?

Ogólne dyskusje o maszynach rolniczych
arty
Posty: 44
Rejestracja: 25 sie 2009, 17:48

Siewnik poznaniak - czy warto?

Post autor: arty »

Sąsiad ma do sprzedania siewnik poznaniak za 600zl - w stanie - do remontu...
Zastanawiam się czy pakować się w to... do tej pory siałem niewiele i to ręcznie...
Mam ponad 4ha ale do tej pory głownie na koszenie...

Cena nie jest zła , ale siewnik do kompletnego remontu...
Do zrobienia :
- Dokompletowanie, odczyszczenie redlic, lejów..., brak obciążników,
- gumowe kola w kiepskim stanie - praktycznie do wymiany..
-przegniła obudowa skrzyni zbożowej od strony ciągnika - dziura ok 1-2cm od dołu na całej długości ( ktoś sial nawozy i tak zostawił.. ) Nieużywany od kilku lat, ale daje się przestawiać...

Brać się za to czy dać sobie spokój..

http://przeklej.org/file/APqKdo/CAM00221.jpg

http://przeklej.org/file/kETlRi/CAM00222.jpg

Linki umieszczamy w kodzie .
Roman1313
Posty: 563
Rejestracja: 14 kwie 2010, 23:39

RE: Siewnik poznaniak - czy warto?

Post autor: Roman1313 »

Musiał byś sobie policzyć ile będzie cie kosztował ten remont bo wiesz co trzeba zrobić i porównać z kosztem takiego siewnka gotowego do pracy.
Wtedy bedziesz wiedział ile cie to będzie kosztowało i czy ci się to opłaci.

Jaki zakres remontu wchodzi w gre doprowadzenie tylko do używalności czy również wygladu?
Jak mało miejsca to zawsze jest kłopot z przechowaniem bo w sumie tylko raz do roku czy dwa się tego używa i czy włożone pieniądze w remont nie lepiej przeznaczyć na wynajem usługi siania choć z drugiej strony co swoje to swoje a zawsze będzie można odsprzedać dalej.
Siew uporządkowany w stosunku do recznego daje lepsze plony coś o 20% wyższe ale dokładnie nie pamiętam.
Jak bym miał takiego sąsiada z siewnikiem to jak też bym się zastanawiał nad kupnem przy czym cene uzależniał bym od wagi tego siewnika i ceny złomu użytkowego.

Robiłem kiedyś remont siewnika konnego w dużo większym zakresie i służy mi już pare lat choć teraz tak mało sieje że robie to niestety ręcznie a siewnik tylko cieszy oko.
arty
Posty: 44
Rejestracja: 25 sie 2009, 17:48

RE: Siewnik poznaniak - czy warto?

Post autor: arty »

Wymiana lejków itp. ktoś pisal ze za kpl ok 450zl..
myślę ze cos bym jeszcze uratował a wiec może z 200zl
kola - może dałoby rade za 100 cos znaleźć...

Blacha - pewnie ocynk na nitach by wstawić
i malowanie - puszka farby...
Myślę ze poniżej 1000 za całość dałoby się to doprowadzić do używalności....
Najtansze choć w lepszym stanie widziałem za ok 1500zl.... - Tylko roboty dużo przy tym... - za to satysfakcja zostaje...

Cena złomu ok 80gr x 400kg - to ok połowy wyceny - dlatego sąsiad szuka kupca, bo mówił ze jak nie sprzeda to na złom wywiezie...
Awatar użytkownika
Marcin125p
Posty: 885
Rejestracja: 29 sie 2006, 12:31
Lokalizacja: Koszkowo (w PGS :-) )

RE: Siewnik poznaniak - czy warto?

Post autor: Marcin125p »

Może poszukałbyś w swojej okolicy siewnika konnego. W miarę dobrym stanie to i za 400 zł znajdziesz. Sąsiad sprzedał 2 lata temu sprawny konny (szerokość ok 120 cm) przerobiony do Władka za 350.
RATUJMY LEGENDY NASZYCH PÓL I DRÓG
Awatar użytkownika
Fragokov
Posty: 319
Rejestracja: 20 paź 2013, 12:18

RE: Siewnik poznaniak - czy warto?

Post autor: Fragokov »

Ja na twoim miejscu kupiłbym go, sąsiad pewnie i tak by zszedł jeszcze z ceny, a po zdjęciach , widać, że nie wyglada jeszcze tak tragicznie, koszt remontu aby doprowadzić go do stanu używalności będzie Cie kosztować około 1000 zł, na aukcjach niekiedy takie chodzą po 3-4 tyś, także myślę że warto, chociażby po to aby go wystawić później na olx-ie za 4x tyle :)
Awatar użytkownika
Marian1231973
Posty: 300
Rejestracja: 11 kwie 2014, 13:56
Lokalizacja: pomorskie

RE: Siewnik poznaniak - czy warto?

Post autor: Marian1231973 »

Poznaniak z lat 80 to nie więcej niż 2 tyś. w bardzo dobrym stanie (pomorskie). Siać trzeba i liczyć też. Powodzenia.
Zetor 8045, 8011, 5945, 3511, Ursus C-355, C-4011

Pozdrawiam serdecznie
Mariusz
ODPOWIEDZ