Zdjęcia od wschodnich sąsiadów

Wszystko o ciągnikach z ZSRR
pawel807
Posty: 108
Rejestracja: 13 cze 2010, 10:52

Zdjęcia od wschodnich sąsiadów

Post autor: pawel807 »

Witam. Założyłem taki temat na innym forum, to czego tu miał bym nie założyć. Znalazłem naprawdę fajne zdjęcia z przeróbek i nie tylko, jakich dokonują ruscy w t-25 ;)
Może kogoś zaciekawią ;)
Pierwszy link :
https://picasaweb.google.com/1167291882 ... mirecRozne

Drugi link :
https://picasaweb.google.com/1167291882 ... dimirecCz2

Pozdrawiam Paweł . ;)
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12223
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Zdjęcia od wschodnich sąsiadów

Post autor: Ursus »

Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
pawel807
Posty: 108
Rejestracja: 13 cze 2010, 10:52

RE: Zdjęcia od wschodnich sąsiadów

Post autor: pawel807 »

Prawdopodobnie tak.
Awatar użytkownika
Wiesiek
Posty: 804
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:14

RE: Zdjęcia od wschodnich sąsiadów

Post autor: Wiesiek »

Przyznam , że jestem mile zaskoczony pomysłowością naszych wschodnich sąsiadów i wszechstronnością zastosowań. Używam ten ciągnik już ładnych parę lat i niektóre pomysły uważam za rewelacyjne. Chyba tutaj przysłowie, że "potrzeba matką wynalazków" jest jak najbardziej na miejscu.
Najbardziej ciekaw jestem, jak musi pięknie pracować ten trzycylindrowy Władek. Chyba można doznać wrażeń.
Awatar użytkownika
Grzegorz02
Posty: 211
Rejestracja: 01 maja 2012, 12:31

RE: Zdjęcia od wschodnich sąsiadów

Post autor: Grzegorz02 »

Niesamowite zdjęcia.Ludzie to mają niesamowite pomysły!
SSaPeRR
Posty: 65
Rejestracja: 12 kwie 2012, 17:34

RE: Zdjęcia od wschodnich sąsiadów

Post autor: SSaPeRR »

Kolega Wiesiek jeśli chce zobaczyć/usłyszeć jak pracuje 3 cylindrowy władzio musi poszukać składanego w Polsce ciągnika który nosi nazwę Żubroń 2048. I to właśnie będzie władzio z silnikiem jw i przednim napędem. Pracowałem takim przez miesiąc przy wywózce drzewa. Zestaw był z przyczepą samozaładowczą. Latał jak pszczółka. Ale i wpadki się ze 2-3 zdażyły
Co do fotek to część widziałem wcześniej a część której nie widziałem to normalnie REWELA!!

To mi się podoba:

https://picasaweb.google.com/1167291882 ... 3236419794
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4854
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Zdjęcia od wschodnich sąsiadów

Post autor: Bolszewik »

Świetne zdjęcia ;)
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
pawel807
Posty: 108
Rejestracja: 13 cze 2010, 10:52

RE: Zdjęcia od wschodnich sąsiadów

Post autor: pawel807 »

Miło mi że się podobają ;) Postaram się coraz jakieś dodać jeśli chcecie ;) Mi się podoba najbardziej jak oni umieszczają rozdzielacze, jak maja 2 pompy obok siebie, i jak umieszczają pompy. No i Władek z turbo też mi się podoba ;)
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4854
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Zdjęcia od wschodnich sąsiadów

Post autor: Bolszewik »

Myślałem swego czasu o zamontowaniu takiego potrójnego rozdzielacza, ale idea budowy ładowarki padła pod ciężarem finansów i braku realnych potrzeb.

Świetne są te podwójne pompy.

Bardzo też mi się podoba sprężarka wstawiona przed pompę wtryskową.

Natomiast sprężarka napędzana ze skrzyni biegów (tam gzie montuje się koło pasowe) to jakaś pomyłka. Przecież na wstecznym ssie powietrze ze zbiornika. No chyba że ma jakieś sprzęgło jednokierunkowe.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
SSaPeRR
Posty: 65
Rejestracja: 12 kwie 2012, 17:34

RE: Zdjęcia od wschodnich sąsiadów

Post autor: SSaPeRR »

2 pompy obok siebie są na napędzie od T30(chyba T40 też tak ma) i podobnych. W T30 ta druga pompa zasila wspomaganie kierownicy. To samo zastosowanie dwóch pomp jest w Żubroniu.

Sprężarka przed pompą jest tak montowana oryginalnie w LTZ 55A. Kiedyś szukałem takiej sprężarki w ogłoszeniach/aukcjach ale nic nie znalazłem.

Co do turbo to ciekawe jak się spisuje w silniku dwucylindrowym. A też jaka żywotność silnika jest z takim wynalazkiem.

Co do innych fotek to przypomina mi się jak ojciec mówił jak założył opony 12.4 do władzia. Wszyscy dookoła mówili że po 2 latach skrzynia się rozleci bo to za szerokie gumy. A tu 18.4 i jeździ i siłę ma nawet żeby koleiny ryć po kolana.
Awatar użytkownika
KECZO
Posty: 271
Rejestracja: 11 lip 2008, 9:21

RE: Zdjęcia od wschodnich sąsiadów

Post autor: KECZO »

pawel807 widzę że podobne strony przeglądamy *flower*
Apropo tematu fajna wersja eksportowa http://www.youtube.com/watch?v=PuA6Xr_f4Y4
Ursus napisał/a:
To na RSie posadzone chyba:
https://picasaweb.google.com/1167291882 ... 3354084066
Albo na T-16
Painkiller
Posty: 257
Rejestracja: 27 lis 2011, 16:33

RE: Zdjęcia od wschodnich sąsiadów

Post autor: Painkiller »

No raczej silniki nie przystosowane do turbo długo nie po ciągną albo siądą korbowody albo Wał lub oboje na raz.Żywotność kilkukrotnie mniejsza .
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12223
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Zdjęcia od wschodnich sąsiadów

Post autor: Ursus »

Bolszewik napisał/a:
Natomiast sprężarka napędzana ze skrzyni biegów (tam gzie montuje się koło pasowe) to jakaś pomyłka. Przecież na wstecznym ssie powietrze ze zbiornika. No chyba że ma jakieś sprzęgło jednokierunkowe.
A jakie ma znaczenie kierunek obrotów? Jeśli ma ona zawory jednokierunkowe to raczej będzie działało czy chodzi w tą czy odwrotnie.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
jacek0106
Posty: 685
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:38

RE: Zdjęcia od wschodnich sąsiadów

Post autor: jacek0106 »

Jeśli doładowanie ustawione na max. 1bar to silnik powinien wytrzymać, chociaż przydałby się jeszcze intercooler który zwiększa objętość wtłaczanego powietrza jednocześnie schładzającego komorę i tłok podczas suwu ssania. Przy doładowaniu 1.5 bara silnik potrzebował by już dysz olejowych schładzających denka tłoka od dołu (inaczej wypali komory). Układ korbowy w silniku doładowanym jest wbrew pozorom mniej obciążony niż w przeciążonym silniku wolnossącym.
Dwucylindrowy malutki silnik Smarta jest doładowany.
Wszystkie silniki Diesla w których podnosiłem moc jak na razie pracują, tylko takie mody trzeba robić z głową.
Ursus ma rację że kirunek obrotów napędu sprężarki tłokowej nie ma znaczenia.
Awatar użytkownika
KECZO
Posty: 271
Rejestracja: 11 lip 2008, 9:21

RE: Zdjęcia od wschodnich sąsiadów

Post autor: KECZO »

I chyba dobrze jest jak to doładowanie 1 bara pojawia się w wyższych partiach obrotów bo jak będzie dmuchało od samego dołu to też szybko załatwi układ korbowo-tłokowy, dobrze myślę?
jacek0106
Posty: 685
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:38

RE: Zdjęcia od wschodnich sąsiadów

Post autor: jacek0106 »

Keczo bardzo dobrze myślisz, dlatego tuning silników TDI polegający na gwałtownym zwiększeniu momentu obrotowego w dolnych partiach obrotów jest taki szkodliwy.
pawel807
Posty: 108
Rejestracja: 13 cze 2010, 10:52

RE: Zdjęcia od wschodnich sąsiadów

Post autor: pawel807 »

Co do Turbiny ;

Zacytuje co było pod zdjęciem:

Tekst tłumaczony
" ZASADA dowiedział turbiny. Turbina jest z kombajnu Niwa. Spędził eksperementy z turbinami różnych technik, samochodu i ciągnika. Okazało się, że silnik dvuhtsylindrovy mogłyby przyspieszyć turbinę. Wirnik jest napędzany przez turbinę przekładni pasowej. Wał zamiast odnorucheynogo Koło pasowe umieścić na T-40, wzrost 1 do 15 na jeden obrót wału korbowego-15 turbiny. Łożyska turbiny dostarczone utrzymać 30 cis. temat. Ciągnik w Oper dawno paliwo Economii do 20%, zapewniając większą moc, przy likwidacji żadnych problemów. Chłopaki nie jestem specjalnym w turbinie, jeśli to nie jest tak, jak opisano jakiekolwiek pytania, możesz poprosić desisexyboy poddawało."
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2016
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: Zdjęcia od wschodnich sąsiadów

Post autor: drandrzej »

pytanko jakby w okolicy tematu - bo z fotek *rofl* :

czy taki włącznik stop-u jest dostępny ?

https://picasaweb.google.com/1167291882 ... 3003002658
Awatar użytkownika
Mentos22
Posty: 157
Rejestracja: 04 sie 2007, 11:06

RE: Zdjęcia od wschodnich sąsiadów

Post autor: Mentos22 »

Tak jest dostępny ja kupiłem do swojego władka koszt 18 zł :D
ODPOWIEDZ