Mały traktor jednosiowy na gosp 5 ar

Ogłoszenia kupna
vistula 1,5
Posty: 17
Rejestracja: 21 gru 2022, 16:27

Mały traktor jednosiowy na gosp 5 ar

Post autor: vistula 1,5 »

Witam wszystkich otóż od około pięciu lat utrzymuje się z malutkiego skrawka ziemi,na którym 1 ar to 3 foliowce w jednym uprawiam pomidory w drugim ogórki szklarniowe a w trzecim papryke.1 ar to ziemniaki.Kolejny ar to truskawki.Pół ara fasoli,pół bobu.Pół ara buraczka Cwikłowego i ogórków.Pieniadze z tego mikro gospodarstwa pozwalają na skromne utrzymanie przy rodzicach.Mam odłożone około 5 tysięcy zł i chciałbym zakupić jakiś traktorek,potrzebny mi jest do wożenia obornika od kolegi,orki,uprawy itp,prosz o poradę
miro
Posty: 48
Rejestracja: 03 cze 2021, 10:30

Re: Mały traktor jednosiowy na gosp 5 ar

Post autor: miro »

Jezeli dobrze radzisz sobie z mechaniką to warto kupic cos retro ale popularny model z duza dostepnoscia czesci. Cena sprzetu bedzie powoli rosła, wiec nie stracisz przy pózniejszej odsprzedazy. Nie znam sie na traktorkach jednoosiowych ale koledzy pewnie cos podpowiedza.
vistula 1,5
Posty: 17
Rejestracja: 21 gru 2022, 16:27

Re: Mały traktor jednosiowy na gosp 5 ar

Post autor: vistula 1,5 »

Witam dziękuje za odp,trochę się plany pozmieniały otóż,rozpocząłem prace opiekę nad terenem zewnętrznym(30 ar trawnika na oko)w tym 20 ar pod kosiarkę więdz traktor ten będzie też pomagał mi na tym terenie kosił te 20 ar woził liście,odśnieżał,zamiatał.Chcę coś o mocy 5-7 km co możecie polecić.ps.na jesieni mi dojdzie jeszcze 10 ar pola czyli będzie razem 15 ar chce je uprawiać w systemie 5 ar warzyw,5 ar pszenicy,5ar ziemniaków.więdz mały będzie miał na czym zasuwać
Awatar użytkownika
agrotechnik
Posty: 1052
Rejestracja: 24 lis 2007, 16:38

Re: Mały traktor jednosiowy na gosp 5 ar

Post autor: agrotechnik »

Wszystko zależy jaki budżet planujesz. Bo czasami niewiele dołożysz do Władymirca T25 który daje trochę więcej możliwości.
bergman31
Posty: 1283
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

Re: Mały traktor jednosiowy na gosp 5 ar

Post autor: bergman31 »

Kolega ma budżet około 5tyś. zł.

5-7KM to trochę mało ma taką powierzchnię, lepiej poszukać traktorka o mocy ponad 8KM.
vistula 1,5
Posty: 17
Rejestracja: 21 gru 2022, 16:27

Re: Mały traktor jednosiowy na gosp 5 ar

Post autor: vistula 1,5 »

Pracowałem limparem o tej mocy i daje rade w zamiataniu na kanale kwasior official jest fajny traktorek ale nie wiem jaką ma nazwę i co z osprzętem
bergman31
Posty: 1283
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

Re: Mały traktor jednosiowy na gosp 5 ar

Post autor: bergman31 »

Miałem traktorek jednoosiowy SAM. Silnik o mocy 6,5KM, dawał radę dzięki dużym przełożeniom w układzie napędowym ale przydałoby się parę koni więcej. Uprawiałem nim około 3 ary ogródka. Gdy zwiększyłem powierzchnię, to dla własnego zdrowia przesiadłem się na Ursusa C-325.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4855
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

Re: Mały traktor jednosiowy na gosp 5 ar

Post autor: Bolszewik »

Honda ....
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
ODPOWIEDZ