Korpus silnika

Ogólne dyskusje o maszynach rolniczych
kamsul85
Posty: 4
Rejestracja: 23 lut 2014, 19:28

Korpus silnika

Post autor: kamsul85 »

Witam!! Czy ktoś z forumowiczów orientuje się od czego mógł pochodzić ten korpus silnika ??

Obrazek Obrazek
Zobacz całą galerię | Darmowe galerie Allegro

Przez lata stanowił on podporę pod drewnianą stodołę w pewnym gospodarstwie. Z gospodarstwa już dawno nic nie zostało, a korpus spoczywa w ziemi jak widać na zdjęciach. Numerów niestety nie potrafię rozszyfrować, a zasatnawiam się czy warty jest ocalenia.
maciej sacha
Posty: 161
Rejestracja: 01 gru 2011, 18:15

RE: Korpus silnika

Post autor: maciej sacha »

Niestety nie wiem, od czego może pochodzić ten korpus, ale uważam, że ze względu na wiek warto go ocalić.
Awatar użytkownika
C360-3P
Posty: 219
Rejestracja: 03 lut 2008, 11:37

RE: Korpus silnika

Post autor: C360-3P »

Wytargać z ziemi i na szrot.A w zamian za ten złom nabyć coś kompletnego wartego uratowania.Bo co z takiego bloku?Du użytku już nie bardzo a ozdoba wątpliwa
Awatar użytkownika
piotr31
Posty: 545
Rejestracja: 07 sty 2008, 22:59

RE: Korpus silnika

Post autor: piotr31 »

Jak po cenie złomu to bierz , Wykopiesz porobisz fotki to może się uda ustalić co to za ptica
piter7011
Posty: 178
Rejestracja: 28 gru 2009, 0:14

RE: Korpus silnika

Post autor: piter7011 »

Cześc ja jednak też bym sprawdził od czego może byc ten blok i dopiero podjął decyzje co dalej bo na złom to zawsze może trafic

Piter
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Korpus silnika

Post autor: Wicher »

Kiedyś spod stodoły w naszych stronach wydobyto silniki z radzieckiego bombowca... Były na winklach zamiast kamieni.

Zakupił je mój kolega :D
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
piotr31
Posty: 545
Rejestracja: 07 sty 2008, 22:59

RE: Korpus silnika

Post autor: piotr31 »

Wicher takich ciekawostek było sporo .Dziadek jako kowadła miał bombę lotniczą a babcia krowy palowała granatem trzonkowym jag by tego mało to obórka miała fundamenty z min przeciwczołgowych
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Korpus silnika

Post autor: damber »

To miałeś "bombowych" dziadków :)
Facebook. old URSUS tractor
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Korpus silnika

Post autor: Wicher »

Jakby ktoś był ciekaw to mogę zrobić zdjęcia tych silników, u mnie w zamian za pośrednictwo w transakcji została łopata śmigła :D
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
kamsul85
Posty: 4
Rejestracja: 23 lut 2014, 19:28

RE: Korpus silnika

Post autor: kamsul85 »

Dzięki za każdą opinię. Jak tylko pojawię się na wiosce u swojej rodziny (mam nadzieję, że może w maju) to postaram się go wytargać jak mówicie i może coś więcej uda sie o nim dowiedzieć wspólnymi siłami.
ODPOWIEDZ