claas columbus 1966

Wszystko o starych maszynach żniwnych ...
tartak
Posty: 69
Rejestracja: 06 wrz 2011, 14:41

claas columbus 1966

Post autor: tartak »

witam czy ktos z formurowiczów posiada taki kombajn? szukam info na temat niego katalog czesci instrukcje itp.
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: claas columbus 1966

Post autor: Jacek ze Skansena »

U mojego kolegi stoi taki kombajn. Kiedyś stał u mnie. Zamieniłem go na kombajn Lanz.



A ten Columbus jest na sprzedaż jeśli jeszcze jest.
tartak
Posty: 69
Rejestracja: 06 wrz 2011, 14:41

RE: claas columbus 1966

Post autor: tartak »

aha a ten lanz co to za kombajn? fotki?
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: claas columbus 1966

Post autor: Jacek ze Skansena »

Nie nada.
Awatar użytkownika
claas
Posty: 569
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:44

RE: claas columbus 1966

Post autor: claas »

Ja posiadam 2 egzemplarze tego kombajna. Katalogów ani instrukcji nie mam, ale znam stronkę z niektórymi częściami ,np elementy motowideł - ale ceny wiadomo jakie są..(link podam w ińym czasie) Chętnie będę się dzielił informacjami na temat columbusa
tartak
Posty: 69
Rejestracja: 06 wrz 2011, 14:41

RE: claas columbus 1966

Post autor: tartak »

claas napisał/a:
Ja posiadam 2 egzemplarze tego kombajna. Katalogów ani instrukcji nie mam, ale znam stronkę z niektórymi częściami ,np elementy motowideł - ale ceny wiadomo jakie są..(link podam w ińym czasie) Chętnie będę się dzielił informacjami na temat columbusa
ja tez chetnie podziele sie z toba info mówisz ze masz 2 egzeplarze hm a z jakimi silnikami i chederami? ja mam 66r z 1.80m heder a silnik 3 cylindry perkins z traktora deutz d40 hula niezle w tym roku skosiłem nim z 30ha:D
Awatar użytkownika
claas
Posty: 569
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:44

RE: claas columbus 1966

Post autor: claas »

Pierwszy 1966 na chodzie silnik perkins 3 cylindrowy z wózka widłowego Bułgar - oryginalnie był benzyniak, heder poszerzany z 1.80 do 2.40m (w tym roku mona go zobaczyc w kalendarzu Retrotraktora). drugi 1969 bez przeróbek, niestety bez silnika, ale benzyna - były plany uruchomienia go z drugim perkinsem, ale teraz robi jako składnica części - posiada zdekompletowaną prasę do słomy.

30 ha columbusem 1.80? Mój 2.40 miał do objechania tylko 18 ha. w tym roku łataliśmy zbiornik, a na dodątek gubi zboże za młocarnią. Mój ojciec tak szybko sie z nim nie rozstanie, bo szerokośc osi1.80m umożliwia przejazd nawet dość wąskimi wąwozami. A gdyby zmieniał to na jakiegoś innego claasa lub Fortshritta

tutaj wrzucę linka z częściami do Claasów również columbusa i europy.
http://agro-serwis24.pl/Claas-k43-0-3-default.html
tartak
Posty: 69
Rejestracja: 06 wrz 2011, 14:41

RE: claas columbus 1966

Post autor: tartak »

30ha po ludziach skosiłem seryjnie. A u siebie jakies 3 ha. i to tylko siadło mi łozysko na tym podajniku co podaje ziarno do zbiornika ale 2 godz i naprawione. Mam zamiar na wiosne kupic jeszcze MF 31 lub drugiego columbusa
svecla
Posty: 206
Rejestracja: 06 lip 2011, 23:20

RE: claas columbus 1966

Post autor: svecla »

To teraz i ja dołączyłem do grona posiadaczy columbusa :D Włąsciwie to przed godzina go przytargałem, nie będę pisał jak i za czym, bo mogłyby mnie miśki dojechać *sarcasm*
U mnie heder 1.80 , orginalnie miał prasę, która została zezłomowana, teraz ma sieczkarnię, no i orginalny silnik benzynowy nie dotrwał - załozony silnik majorka ;)


Poszukuje instrukcji obsługi do niego - jeżeli ktoś ma to bardzo prosze o cynk :)
ODPOWIEDZ