Młocarnia do wzięcia oraz inna

Widziałeś jakąś starą nieużywaną maszynę lub traktor? Może jest na sprzedaż?? Pisz - może uda się ją uratować
Awatar użytkownika
whar
Posty: 143
Rejestracja: 27 lip 2007, 20:27

Młocarnia do wzięcia oraz inna

Post autor: whar »

Na Podlasiu okolice Sokółki stoi niemiecka młocarnia czyszcząca. Kilka lat nieużywana, Przykryta prowizorycznym dachem jest w niezłym stanie. Metalowe podwozie jest kompletne. Główne wały i bęben młocny ruchome.Drewniana rama szkieletu konstrukcji zdrowa i kompletna. Mechnizmy wytrząsaczy kompletne. Przypuszczama, że deski na górze mogabyć przegniłe. ale tego nos sprawdzałem.
Zrobiłem trochę zdjęć, będą one jednak dostępne dopiero za tydzień.
Nie doszukałem się żadnych tabliczek identyfikacyjnych. Przypuszczam, że maszyna pochodzi z dawnych Prus Wschodnich, czyli Ełk, Gołdap, bo większość maszyn stamtąd docierało.
Mój szwagier zgadza się oddać maszynę za symboliczną kwotę, ale nie na złom. Dodatkowo jest do wzięcia tzw. młocarnia szerokomłotna.
Za tdzień zamieszczę zdjęcia.
pozdr
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12223
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Młocarnia do wzięcia oraz inna

Post autor: Ursus »

Zrobiło się ciekawie :) Czekamy na zdjęcia :p
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Marcin125p
Posty: 885
Rejestracja: 29 sie 2006, 12:31
Lokalizacja: Koszkowo (w PGS :-) )

RE: Młocarnia do wzięcia oraz inna

Post autor: Marcin125p »

Z chęcią zobaczę fotki tej niemieckiej młocarni :). Szkoda że do Sokółki mam ponad 400 (tak na oko :)) kilometrów :|
RATUJMY LEGENDY NASZYCH PÓL I DRÓG
Awatar użytkownika
whar
Posty: 143
Rejestracja: 27 lip 2007, 20:27

RE: Młocarnia do wzięcia oraz inna

Post autor: whar »

W Wilkowicach było super.
Zgodnie z zapowiedzią zamieszczam fotki opisanej na początku młocarni.

http://whar.fotosik.pl/albumy/255648.html
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12223
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Młocarnia do wzięcia oraz inna

Post autor: Ursus »

Byłeś w Wilkowicach?? Czemu nie zawitałeś do nas na stoisko ??
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
whar
Posty: 143
Rejestracja: 27 lip 2007, 20:27

RE: Młocarnia do wzięcia oraz inna

Post autor: whar »

Ależ byłem, byłem.
Byliści jednak tak zaaferowani, że ledwie z Rafałem parę słów zamieniłem. Pewnie też mnie i nie zauważył.
Byłem zaledwie kilka (pięć ) godzin w niedzielę, a to za mało, żeby nawet wszystko obejrzeć.
NIestety moja żona nie do końca dzieli moje zainteresowania i choć dzielnie pstrykała fotki to po czterech godzinach zaczęła już marudzić. Fakt mieliśmy ładny kawałek drogi do domu (W-wa).
W sumie było super.
Dzięki organizatorom.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12223
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Młocarnia do wzięcia oraz inna

Post autor: Ursus »

Kurcze przepraszam, że nie mogłem ze wszystkimi pogadać - ale naprawdę masa pracy - co chwile jest coś do zrobienia. Chwilke tylko posiedziałem na stoisku to mnie od razu wołali przez mikrofon na scenę :) Nawet z Jackiem nie miałem okazji pogadać o C308 na trzech kołach - tak tak była taka wersja :D Teraz mam już nawet zdjęcia :D Niebawem będzie to na forum :yes:
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
ODPOWIEDZ