Zetor A 25 - remont

Tutaj relacjonujemy tylko przebieg prac restauracyjnych naszych ciągników i maszyn, a wszelkie porady itd. opisujemy w dziale Porady i wskazówki
waldi
Posty: 52
Rejestracja: 07 mar 2008, 14:07

RE: Zetor A 25 - remont

Post autor: waldi »

Przyczyną może być wyrobiona końcówka drążka zmiany biegów. Tak miałem u siebie Rozkręciłem dekiel, który trzyma dzwignie z czterech śrub i ją wyjąłem. Końcówka ma mieć kształt kromki chleba. Jeżeli jest wyrobiona trzeba ją napawać i szlifować.
Awatar użytkownika
krzmaz7
Posty: 411
Rejestracja: 27 lip 2008, 10:49

RE: Zetor A 25 - remont

Post autor: krzmaz7 »

A czy mógłbym prosić o zdjęcie jak to ma wyglądać, bo mniej więcej wiem jak to zrobić, ale chciałbym sobie porównać z tym, co jest teraz.
Jak wygląda ta końcówka u mnie widać na zdjęciu na poprzedniej stronie. Bardzo odbiega od prawidłowego kształtu?
waldi
Posty: 52
Rejestracja: 07 mar 2008, 14:07

RE: Zetor A 25 - remont

Post autor: waldi »

Nie umiem umieścić zdjęcia na forum. Jeżeli ma pan komórkę to proszę o numer, a zdjęcia prześle na MMS
Awatar użytkownika
krzmaz7
Posty: 411
Rejestracja: 27 lip 2008, 10:49

RE: Zetor A 25 - remont

Post autor: krzmaz7 »

To niech mi Pan wyśle zdjęcia na maila krzmaz7@retrotraktor.pl, nie ma sensu nabijać sobie rachunek telefoniczny, a jeżeli Pan chce to mogę wyjaśnić jak wstawiać zdjęcia na forum, ale to już przez PW żeby nie zaśmiecać tematu.
Tak na marginesie to proszę mówić do mnie po imieniu (Krzysiek). Mi z racji dużej różnicy wieku nie wypada do wielu użytkowników mówić na "Ty" (przynajmniej do tych, którzy podali swoją datę urodzenia).
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Zetor A 25 - remont

Post autor: Jacek ze Skansena »

A gdzie tych fotek szukać mam. Zobaczę i spróbuję ustalić rocznik.
Awatar użytkownika
krzmaz7
Posty: 411
Rejestracja: 27 lip 2008, 10:49

RE: Zetor A 25 - remont

Post autor: krzmaz7 »

Niech Pan otworzy pierwsze lepsze zdjęcie z któregoś mojego postu. Otworzy się ono w portalu fotosik. Po prawej stronie od zdjęcia zobaczy Pan 4 miniaturki innych zdjęć, a pod nimi podkreślony napis "zobacz wszystkie". Po kliknięciu na ten napis otworzą się wszystkie moje zdjęcia. Oczywiście jest ich kilka stron, ale w większości to zdjęcia Zetorka. Jeżeli do ustalenia rocznika będą Panu potrzebne jeszcze jakieś inne zdjęcia to proszę tylko podać jakie, a ja prześlę je Panu na maila.
chodkii
Posty: 148
Rejestracja: 22 sty 2008, 23:51

RE: Zetor A 25 - remont

Post autor: chodkii »

co do tych podkładek to kupisz w salonie kia na krasnickiej po ok 2 zł za szt zapytaj o podkładki srub dekla kawiatury dla samochodu kia ceres a jak nie to dzwon 695 665 313 to moj nr
Awatar użytkownika
krzmaz7
Posty: 411
Rejestracja: 27 lip 2008, 10:49

RE: Zetor A 25 - remont

Post autor: krzmaz7 »

Dziękuję bardzo, jak tylko znajdę chwilkę wolnego czasu to tam podjadę. Numer telefonu sobie zapisałem, w razie czego będę dzwonił :) .



Dziś (28.07.2009) mija rok od kupna Zetorka. Postanowiłem ten pierwszy rok uwieńczyć krótkim filmem, przedstawiającym najciekawsze momenty, począwszy od kupna ciągnika, a skończywszy na jego obecnym stanie. Miłego oglądania.
http://www.youtube.com/watch?v=R70y_j6_ATE



Długo się nie odzywałem, bo bardzo długo biłem się z myślami, co zrobić w sytuacji, jaka mnie trochę zaskoczyła, już wyjaśniam, o co chodzi. Otóż na nieszczęście dla mojego Zetorka przybyło nam trochę pola do uprawy, z czym ciągnik Zetor 25 A nijak sobie nie poradzi (chodzi głównie o współpracę z maszynami takimi jak opryskiwacz, siewnik do nawozów czy rozrzutnik obornika). W tej sytuacji muszę podjąć męską decyzję o sprzedaży Zetorka. Nie mówię tego bez żalu, ponieważ zgromadziłem już 99% oryginalnych części potrzebnych do złożenia ciągnika, oraz dużo części zapasowych. Ponadto nabyłem oryginalny pług (podejrzewam, że jest to PZ-1, ale nie mogę znaleźć tabliczki znamionowej), który również muszę sprzedać. Decyzja nie łatwa, ale nie mam innego wyboru. Pozostaje mi tylko nadzieja, że jeszcze kiedyś kupię i wyremontuje jakiś RetroTraktor. Więcej informacji na temat sprzedaży Zetorka i pługa w dziale Sprzedam :( .
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Zetor A 25 - remont

Post autor: Deleted_User »

Możesz se 2 retrotraktora kupić np. Ursus C-328 lub C-325. A jeśli się tak przywiązałeś do Zetorka to może by Ci się udało drugi kupić na raty albo coś w tym stylu?
Awatar użytkownika
krzmaz7
Posty: 411
Rejestracja: 27 lip 2008, 10:49

RE: Zetor A 25 - remont

Post autor: krzmaz7 »

W zaistniałej sytuacji w grę wchodzą Ursus lub Zetor 4011, ewentualnie Zetor 3011, bo na Ursusa C-360 lub 355 to raczej nie będzie mnie stać. Zetor 25 nie poradzi sobie z wymienionymi przeze mnie wcześniej maszynami, a z kolei w cenie kiepskiego Ursusa C-328 mogę kupić już niezłego 4011.
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Zetor A 25 - remont

Post autor: Deleted_User »

Ursusa C-360 dobrego zgarniesz za 10 tys. a 4011 za około 5-7 tys.
Awatar użytkownika
krzmaz7
Posty: 411
Rejestracja: 27 lip 2008, 10:49

RE: Zetor A 25 - remont

Post autor: krzmaz7 »

Dolicz do tego jeszcze koszty transportu, ponieważ w okolicach Lublina niestety nie kupisz ciągników, o których piszesz za podane ceny.
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Zetor A 25 - remont

Post autor: Deleted_User »

To u Was droższe są? Możesz też poszukać jakiegoś Zetorka 2011-3011.
Awatar użytkownika
krzmaz7
Posty: 411
Rejestracja: 27 lip 2008, 10:49

RE: Zetor A 25 - remont

Post autor: krzmaz7 »

No niestety, ciągniki czy samochody chyba zawsze były u nas droższe niż np. na zachodzie kraju. Zetorki, o których piszesz są ostatecznością z racji trudności związanych ze zdobywaniem części zamiennych.
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Zetor A 25 - remont

Post autor: Deleted_User »

Ja mieszkam na północnym wschodzie. Racja części do tych Zetorów już łatwo nie dostać. Byś musiał mieć szczęście na alledrogo lub jechać w Czechy lub Słowację. Ale Zetorka byś mógł nie sprzedawać bo szkoda.Może trafic do kogoś kto zaraz wsadzi silnik od 30 i kabine od ruska. Ja bym Ci sprzedał na raty jak byś bliżej mieszkał :yes:
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: Zetor A 25 - remont

Post autor: olowaty »

Ja mieszkam 25 km od granicy Czeskiej. Jak znacie adresy sklepów z częściami do zetorów w czechach, zwłaszcza okręg wschodnioczeski, to mogę pośredniczyć w zakupie części. Do Pragi mam 120 km. ;)
http://www.zetorpdc.cz/dealeri/cz/08.htm
Mapa dealerów części w okręgu najbliżej mnie. Do najbliższego dealera mam około 40 km.
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: Zetor A 25 - remont

Post autor: drandrzej »

Kolego ratuje Cię jeszcze jeden , idealny wprost dla Ciebie model :
Zetor SUPER !!!
egzemplarze żwawe chodzą po ok 5 tyś zł , gorsze ok 3,5
co do mocy i mozliwości IMHO bije na głowę i 360 i 4011
Awatar użytkownika
Dobrodziej103
Posty: 192
Rejestracja: 08 lis 2008, 21:27

RE: Zetor A 25 - remont

Post autor: Dobrodziej103 »

Właśnie to świetny pomysł. Super byłby idealny.:D
Awatar użytkownika
krzmaz7
Posty: 411
Rejestracja: 27 lip 2008, 10:49

RE: Zetor A 25 - remont

Post autor: krzmaz7 »

Zetor Super rzeczywiście byłby dobry, ale zostaje ten sam problem, co w przypadku Zetora 25 - dostępność części. Ponadto nie sądzę, że za 5000zł trafi mi się sprawny i zarejestrowany Super, którym będę mógł przepracować przynajmniej jeden sezon bez poważniejszych remontów. Wszystko cały czas przemawia za C-4011, którego można znaleźć w przystępnej cenie i przyzwoitym stanie, a ponadto dużo części do niego pasuje lub da się dopasować od C-360.
ODPOWIEDZ