Rejestracja rozrzutnika na przyczepę

Wszystko odnośnie rejestracji, ubezpieczenia i innych formalności
klepka
Posty: 28
Rejestracja: 20 lut 2012, 18:12

Rejestracja rozrzutnika na przyczepę

Post autor: klepka »

Witam

Posiadam stary rozrzutnik jedno osiowy 3,5t jak dobrze pamiętam firmy Agromet. Rozrzutnik jest w opłakanym stanie jeżeli chodzi o jego funkcjonalność z racji że stał dłuższy czas pod chmurką. Jako że w moim gospodarstwie domowym nie hoduje się od dawna zwierząt przyszła mi na głowę myśl, aby przerobić go tylko i wyłącznie na przyczepę no i oczywiście odświeżyć. No i teraz pojawia się zasadnicze pytanie. Jeżeli zostanie całkowicie przerobiony na przyczepę to żebym mógł legalnie wozić coś nim po drogach potrzeba go zarejestrować. Tylko jak? skoro rozrzutnik to maszyna rolnicza i dowodu rejestracyjnego nigdy nie posiadał, a i faktury zakupu już też próżno szukać. Czy da się taką przebudowę zarejestrować na przyczepę typu sam? czy może nie potrzebnie sobie głowę zaprzątam bo rozrzutnik to rozrzutnik i żadnych dokumentów nie potrzebuję?
Awatar użytkownika
Boniek
Posty: 166
Rejestracja: 07 lut 2013, 22:38

RE: Rejestracja rozrzutnika na przyczepę

Post autor: Boniek »

Krótko: jeśli zrobisz z niego przyczepę to będzie to przyczepa.
Jeśli będzie to przyczepa to powinna być zarejestrowana.
Jeśli chcesz ją zarejsestrować to jest to niewykonalne, bo od kilku lat nie istnieje już taka możliwość.

Koniec, tyle w temacie.
Moja filozofia brzmi: tanio kupić a potem się narobić i nakląć
klepka
Posty: 28
Rejestracja: 20 lut 2012, 18:12

RE: Rejestracja rozrzutnika na przyczepę

Post autor: klepka »

hmm no to mnie zasmuciłeś, w takim razie głupiego robota. Myślałem że da się jakoś to zrobić tak jak w przypadku przyczepki samochodowej. No nic pozostaje sprzedać na złom dołożyć i kupić przyczepę z dokumentami.
Awatar użytkownika
C360-3P
Posty: 219
Rejestracja: 03 lut 2008, 11:37

RE: Rejestracja rozrzutnika na przyczepę

Post autor: C360-3P »

Ale nowy kolega się rozpisał pierwszy post i aż z 4 liter.
Niestety z przyczepka samochodowa jest podobna sytuacja .Przedtem stacje były uprawnione do badań ale przepisy się zmieniły. Można zrobić przyczepka ale z rejestracja juz są schody bodaj 3 jednostki w Polsce są uprawnione do takich badań
Zostaje kupno złomu z papierem i . . . .
Awatar użytkownika
arjanprojekt
Posty: 107
Rejestracja: 28 cze 2011, 21:59

RE: Rejestracja rozrzutnika na przyczepę

Post autor: arjanprojekt »

Masz dwa wyjścia bez rejestracji:
1. poszukaj sobie w necie hasło "przyczepa rolnicza specjalistyczna wolnobieżna"
2. tak modyfikuj rozrzutnik aby wyglądał dalej na gnojowóz, no chyba że chcesz zostawić tylko ramę a resztę odbudować zupełnie w innym stylu.
klepka
Posty: 28
Rejestracja: 20 lut 2012, 18:12

RE: Rejestracja rozrzutnika na przyczepę

Post autor: klepka »

Szkoda trochę mi go wywalić na złom bo wystarczy wyspawać podłogę, burty bo mocno skorodowały i nadawał by się dalej do transportu. Chciałem sie po prostu pozbyć wszystkich mechanizmów tak aby zmniejszyć masę i żeby przypominał bardziej przyczepę jak rozrzutnik, ale w takim razie trzeba go pozostawić tak jak jest. Myślę tylko nad tym aby usunąć teraz w tej sytuacji łańcuchy i taśmę. Co do zakupu złomu z papierem to przynajmniej w moim województwie jest to nie opłacalne bo wołają tyle samo co za dobrą przyczepę.

Kolega nie taki nowy od dawna śledzi forum tylko nic nie pisałem ;)
Awatar użytkownika
Pronar 82A
Posty: 260
Rejestracja: 20 mar 2008, 22:51
Lokalizacja: Opole

RE: Rejestracja rozrzutnika na przyczepę

Post autor: Pronar 82A »

Witam
Można jeździć jako przyczepą byle by nie był całkowicie pozbawiony mechanizmów typu przekładnia,napędy itp.,może być bez adaptera i taśmy.O ile dobrze pamiętam instrukcja przewiduje zdejmowanie taśmy w przypadku używania jako przyczepa.Ja swego czasu używałem często rozrzutnika jako przyczepę i miewałem kontrole ,i się nie czepiali.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ