Porządki w dziale "Radzieckie Ciągniki"

Wszystko o ciągnikach z ZSRR
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4854
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

Porządki w dziale "Radzieckie Ciągniki"

Post autor: Bolszewik »

Tak sobie pomyślałem że jest za dużo nieładu w dziale "Radzieckie Ciągniki". Jest to dział mnie najbliższy na tym forum z racji posiadania maszyny rodem zza wschodniej granicy. Postanowiłem więc zgłosić się na moderatora tego działu. Nie wynika to absolutnie z chęci "zrobienia kariery", żądzy władzy czy coś w tym stylu. Pisałem o tym do Admina i tu również publicznie chcę powiedzieć że jeśli pojawi się ktoś kto lepiej się do tego nadaję to ustąpię mu pola.

Nasz dział nie jest tak bogaty jak inne, nie ma też wiele egzemplarzy sprzętu lub raczej użytkowników forum którzy posiadają takie pojazdy. Królują T-25 w różnych odmianach, uważam jednak że też jest to wartościowy dział bo potencjał rozwoju tematów jest ogromny.

Teraz co się tyczy samych porządków, oto mój program:

1. Skasowanie / zablokowanie tematów które nic nie wnoszą i są jedynie "paplaniną". Proponuję zostawić jeden taki temat który będziemy sobie ciągnąć. Każdy kto będzie chciał coś ot tak sobie niezobowiązująco powiedzieć zapytać będzie mógł to zrobić.
2. Większy reżim ortograficzno - gramatyczno - logiczny. Nie chodzi o to by każdy pisał jak Pan Profesor Miodek, ale każdy może pisać składnie i zrozumiale i względnie poprawnie. Istnieją wszak programy "ortograficzne okulary" np. FireFox (sam mam problemy z ortografią więc Dyzortografja i dyzleksja proszę się nie tłumaczyć). Mówiąc krótko kto nie umie pisać niech się uczy, zamiast siedzieć przy komputerze.
3. Bardzo nie lubię nabijania postów jeśli nie mamy nic do powiedzenia to należy milczeć. Regulamin forum definiuje to dość wyraźnie.
4. Piszmy to co wiemy i jesteśmy pewni, jeśli nie jesteśmy pewni to należy napisać "wydaje mi się że ...", jeśli słyszeliśmy od ciotecznego wujka szwagra kolegi ... to nic nie piszmy albo jeśli już koniecznie chcemy to nie wcześniej niż w trzecim poście odpowiadającym.
5. Otwierajmy nowe tematy ale po pierwsze jeśli sprawa jest tego warta po drugie jeśli nie ma podobnego tematu. Jeśli jest nawet bardzo stary to wystarczy zacząć od wstępu: "Postanowiłem odnowić temat bo ...".

Jako że ciąży na mnie teraz funkcja to mając większe prawa, uważam że mam też większe obowiązki. Dlatego też w najbliższym czasie poczynię inwestycje w nowy skaner aby udostępnić wam troszkę posiadanych przeze mnie materiałów .
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
ZIDAN
Posty: 229
Rejestracja: 21 wrz 2008, 20:08

RE: Porządki w dziale "Radzieckie Ciągniki"

Post autor: ZIDAN »

. Skasowanie / zablokowanie tematów które nic nie wnoszą i są jedynie "paplaniną". Proponuję zostawić jeden taki temat który będziemy sobie ciągnąć. Każdy kto będzie chciał coś ot tak sobie niezobowiązująco powiedzieć zapytać będzie mógł to zrobić.
A komu przeszkadzają i na co stworzyć jeden kto pisze o ruskach to sie znajdzie a jak się skasuje to wszystko tyle ciekawych a miejscami ważnych informacji zginie
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4854
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Porządki w dziale "Radzieckie Ciągniki"

Post autor: Bolszewik »

Oto moje propozycje porządków:

Zostawić jeden wątek reszte zablokować bo w zasadzie to jedno i to samo. Właśnie tu moglibyśmy sobie gadać bez konkretnego tematu:

Władimirec T-25 ,T-25A2 ,T-25A3 . - (Strona: 1 2)
wytrzymałość t25 - (Strona: 1 2 3 4 5 6)
T-25A Wszystko W Tym Temacie - (Strona: 1 2 3 4 5)
Traktor Wladimirec T-25 informacjie porady itp. - (Strona: 1 2 3)
T 25 - (Strona: 1 2 3)


Scalić lub zablokować starszy temat:

rozdzielacz hydrauliczny jak czytać oznaczenia
Rozdzielacz w rusku

Siłownik T-25
problem z podnośnikiem


Skasować:

wladymirec zestaw naprawczy
instrukcja od t-25, mam!!, i zeskanuję (tylko dokładny element)
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
ZIDAN
Posty: 229
Rejestracja: 21 wrz 2008, 20:08

RE: Porządki w dziale "Radzieckie Ciągniki"

Post autor: ZIDAN »

Aha ale tak szczerze to te tematy to wydale mi się że zostały wyczepane . ale tamte co pisze skasować to się zgadzam ale reszte to poco albo jeszcze te do scalenia to też jestem na tak .
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12244
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Porządki w dziale "Radzieckie Ciągniki"

Post autor: Ursus »

Problem jest taki, że to forum nie posiada funkcji scalania tematów lub przenoszenia pojedynczych postów. Jeśli tylko będę miał możliwość zainstalowania tej opcji to to zrobię. Odnośnie kasowania tematów. Jeśli uznasz, że dyskusja jest o niczym to kasujemy. Nie ma sensu trzymać zablokowanych tematów które nic nie wnoszą. Jak coś tam z niej wynika to można zrobić osobny temat i tam zebrać informację "do kupy" w jednym poście. Odnośnie wrzucania wszystkiego w jeden temat to jestem za, ale bez przesady. Potem może się zrobić młyn jak się wrzuci wszystko o T25 do jednego tematu. Także wszystko w ramach zdrowego rozsądku. Powodzenia :) W razie czego jestem zawsze, aby pomóc :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
ODPOWIEDZ