Dorabianie spręzyn i elem. spręzynujących

Porady i wskazówki remontowe, adresy sklepów, itp.
Awatar użytkownika
Wiesiek
Posty: 804
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:14

Dorabianie spręzyn i elem. spręzynujących

Post autor: Wiesiek »

witam!
czy ktoś z Was doświadczonych mechaników może mi doradzic jak wykonac spręzyne ,lub zawleczke sprężynującą lub coś podobnego. wiele razy spotkałem sie z tym problemem, ze próbując naprawic jakies urządzenie pękła spręzynka, i klops, dokupic sie nie da!
Ostatnio chciałem naprostowac sprezynke, ktora domykła klapkę w masce no i katastrofa, wczesniej korozja bardzo osłabiła to miejsce i sprezynka pękła o kupnie nowej nie ma mowy.
wiem, ze mozna uzyc do tego stalowego drutu rozhartowac, wygiac odpowiedni profil i z powrotem zahartowac, tylko powiedzcie jaki to ma byc drut i gdzie go mozna zdobyc.
nie mam pojecia o sposobach hartowania zelaza
z pewnoscia Wasze rady będą potrzebne niejednemu z nas
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: Dorabianie spręzyn i elem. spręzynujących

Post autor: drandrzej »

okragłe "rurkowe" - i niezbyt grube - biorę 2 deseczki , imadło , drut mniejszy niz srednica spręzyny , drut stalowy spręzysty-
wiercę lub nacinam na koncu drut mniejszy od średnicy spręzyny , wkąłdam weń koniec stalowego , skręcam miedzy deskami w imadle i obracam drutem środkowym az wyjdzie spręzynka jakims kluczem samozaciskowym - ważne by na początku uwaznie dobrac skok spręzyny bo to cięzko zmienic kręcąc
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Dorabianie spręzyn i elem. spręzynujących

Post autor: Jacek ze Skansena »

Każdą sprężynę ci dorobię jak mi przyślesz na wzór. Mam tu firmę, która to robi. Musi być jednak wzór i najlepiej zamówić tego więcej bo cena spada.
ODPOWIEDZ