C355 podnośnik regeneracja

Tutaj relacjonujemy tylko przebieg prac restauracyjnych naszych ciągników i maszyn, a wszelkie porady itd. opisujemy w dziale Porady i wskazówki
D4r3k
Posty: 2
Rejestracja: 11 paź 2023, 11:09

C355 podnośnik regeneracja

Post autor: D4r3k »

Witam wszystkich na forum.
Przychodzę do was z pytaniem dot. tuza w c355.
Ostatnio pękł mi główny wałek dźwigni podnoszenia w mechanizmie podnośnika, przez co mogłem sobie ją przesuwać przód/tył, a plecak i tak nie reagował.
Po rozebraniu całego plecaka wymieniłem przy okazji uszczelnienia w rozdzielaczu i wałku skrętnym. Po poskładaniu wszystkiego bez problemu działa hydraulika zewnętrzna, podnośnik w zakresie ustawienia regulacji pozycyjnej jednak w regulacji siłowej plecak podnosi, ale nie opuszcza.
Dodam, że przy regulacji pozycyjnej nie mogę przesunąć dźwigni podnoszenia do samego końca, gdyż siłownik dochodzi do samego końca chwilę przed, a następnie słuchać opór pompy, a cały plecak delikatnie wyrywa się do góry z lewej strony.

Przepraszam jeśli podobny temat już był i poproszę o przekierowanie do niego.
Jarek330M
Posty: 65
Rejestracja: 15 lis 2013, 21:28

Re: C355 podnośnik regeneracja

Post autor: Jarek330M »

D4r3k pisze: 11 paź 2023, 11:18 Dodam, że przy regulacji pozycyjnej nie mogę przesunąć dźwigni podnoszenia do samego końca, gdyż siłownik dochodzi do samego końca chwilę przed, a następnie słuchać opór pompy, a cały plecak delikatnie wyrywa się do góry z lewej strony.
Tarcza (nr kat. 46482040), która robi za ogranicznik skoku dźwigni jest na fasolce. Musisz to ustawić tak, aby podnośnik działał w całym zakresie i jednocześnie po osiągnieciu max wychylenia rozdzielacz odcinał siłownik.
D4r3k pisze: 11 paź 2023, 11:18 [...] w regulacji siłowej plecak podnosi, ale nie opuszcza.
Czy poprawnie ustawiłeś wałek skrętny?
D4r3k
Posty: 2
Rejestracja: 11 paź 2023, 11:09

Re: C355 podnośnik regeneracja

Post autor: D4r3k »

Dzięki za radę. Niby ustawiłem tak jak było, ale po rozebranit coś się przestawiło. Działa
ODPOWIEDZ