cookies
STRONA GŁÓWNA   ARTYKUŁY   O KLUBIE   FORUM   SZUKAJ   GALERIA
Nawigacja
RETROTRAKTOR
  STRONA GŁÓWNA
  ARTYKUŁY
  FORUM
  GALERIA
  LINKI
  KALENDARZ
  EKIPA
  KONTAKT
  POCZTA
  PARTNERZY
  FACEBOOK
  WSPÓŁPRACA
  REGULAMIN

O KLUBIE
  O NAS
  AKTUALNOŚCI
  WŁADZE KLUBU
  LISTA CZŁONKÓW
  DOŁĄCZ DO NAS
  KONTAKT

ŁOCHOWICE
  O NAS
  AKTUALNOŚCI
  GALERIA
  KONTAKT

STARE BUDY
  O NAS
  AKTUALNOŚCI
  GALERIA
  KONTAKT

ARTYKUŁY
  RETROTRAKTOR
  AKTUALNOŚCI
  URSUS
  ZETOR
  LANZ
  CIĄGNIKI
  MASZYNY ROLNICZE
  PROTOTYPY
  RELACJE
  NASZE MASZYNY
  CIEKAWE MIEJSCA
  MODELARSTWO
  DONIESIENIA DAWNEJ PRASY
  WSPOMNIENIA
  PORADY

GADŻETY

Ostatnie Artykuły
GALA TECHNIKI ROLNIC...
VII SPOTKANIE U SOŁT...
DOŻYNKI JASNOGÓRSKIE...
RUDAWKA RYMANOWSKA 2018
SPOTKANIE U SOŁTYSA
Zareklamuj się!
DOŻYNKI W URAZIE


Dożynki w Urazie


Pierwszy weekend września br. upłynął w Urazie pod znakiem dożynek. W sobotę miały miejsce Dożynki Gminy Oborniki Śląskie, a nazajutrz Wojewódzkie. Klub RetroTRAKTOR rzecz jasna był obecny przez dwa dni prezentując kilkanaście ciągników rolniczych oraz szereg maszyn i narzędzi stosowanych dawniej na wsi.
W niedzielny poranek, po ponownym przyprowadzeniu sprzętu na plac dożynkowy, członkowie Klubu przejechali w okolice kościoła, aby tuż po mszy przetransportować na wozach wieńce dożynkowe. W paradzie brały niemal wszystkie prezentowane ciągniki, a ponadto większość z nich ciągnęła wozy.
Po przybyciu na miejsce, trwały uroczystości dożynkowe, a w między czasie uruchamiane zostały kolejno żniwiarka Przodownica i snopowiązałka Warta 2 - zaprzęgane do Zetora 25 z 1948 roku.
O godzinie 18.30 został zaplanowany pokaz omłotów, który z przyczyn niezależnych od nas nieco się opóźnił. W pokazie brały udział dwa zestawy - młocarnia MSC-7B Warmianka napędzana od Deutza F1L oraz młocarnia szerokomłotna Vetschau-Weissagker z ok. 1900 roku napędzana od Ursusa C-328. Jako pierwsza "wystąpiła" Warmianka. Spisała się bez zarzutu, a następnie jeszcze oczyściła ziarno po starszej młocarni.
Wśród prezentowanych przez Klub RetroTRAKTOR ciągników znalazły się: 2x Zetor 25K, Zetor 25, 2x Zetor 50 Super, Zetor 4011, 2x Zetor 3011, Ursus C-328, Deutz F1L, Ursus C-330, Ursus C-4011 a także po raz pierwszy po remoncie Ursus C-325. Ponadto pokazano kilka ciągników okolicznych mieszkańców. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w organizację dożynek, pokazów starego sprzętu, a także za przechowanie naszych ciągników. Szczególne podziękowania dla strażaków pod dowództwem Pana Stasia Hurkasiewicza, którzy doskonale koordynowali całość.
Gwiazdą niedzielnego wieczoru był zespół Boney M.

Paweł Rychter

 

Wszelkie rozpowszechnianie i kopiowanie poza użytkiem własnym zabronione.