cookies
STRONA GŁÓWNA   ARTYKUŁY   MAGAZYN   FORUM   SZUKAJ   GALERIA
Zobacz Temat
RetroTRAKTOR || Traktory Ursus, Zetor, Lanz, Stare Maszyny i Ciągniki Rolnicze... | CIĄGNIKI ROLNICZE | URSUS
Autor cieknace paliwo z pompy paliwa
~waldek279
Użytkownik

Dodane dnia 05-09-2012 21:52
Witam posiadam ursusa c 325 z silnikiem od c 328 i mam w tej chwili problem z rurka ktora wychodzi z pompy paliwa , a mianowicie pod pompa jest taka cienka rureczka i teraz cieknie mi z niej paliwo , wczesniej takiej sytuacji nie bylo . Ma to miejsce tylko przy duzych obrotach silnika . Nie jest to jakis potezny gejzer tylko powolne saczenie sie . Traktor pracuje rowno , ale czasami potrafi zgasnac i trzeba uzyc pompy zasilajacej i wtedy odpala i pracuje bez zastrzezen , ale wyciek z tej rurki nadal jest .
6836383 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: cieknace paliwo z pompy paliwa
~chrapek3011
Użytkownik

Dodane dnia 05-09-2012 21:59
To sekcje już są wyjechane i puszczają i dlatego się sączy tą rurką.

sławek
Wyślij Prywatną Wiadomość
~jacek0106
Użytkownik

Dodane dnia 06-09-2012 00:07
Sławek a może to od pompki zasilającej to paliwo? Bo on Waldkowi sam gaśnie, a na ręcznej odpala.
Mi tak kiedyś zasilająca zalewała w starym Mercedesie.
Waldek napisz jeszcze w jakim okresie czasu ten objaw się nasilił.
10839040 Wyślij Prywatną Wiadomość
~chrapek3011
Użytkownik

Dodane dnia 06-09-2012 00:32
Patrz,o tym zapomniałem,a nie raz się zdarzało.Też może.Niech wykręci korek kontrolny oleju w pompie,jak poleci rozrzedzony olej to będzie wiadomo...albo sekcje albo pompka zasilająca.

sławek
~papiszon
Użytkownik

Dodane dnia 06-09-2012 20:26
Jest jeszcze jedna opcja. Nieszczelność ,między główką sekcji, a korpusem pompy. Dokręcenie króćca (wysokiego ciśnienia) powinno pomóc. Jednak stawiałbym na pompkę zasilającą. Gdyby sekcje tak puszczały paliwo, to wątpię czy silnik chodziłby dobrze.

SUPER jest super
~chrapek3011
Użytkownik

Dodane dnia 06-09-2012 20:51
Tak mocno to aż nie.Ale ja miałem w 360 taki przypadek.Wykręciłem korek kontrolny oleju,jak chlusło mieszaniną ropy z olejem,a pompkę zasilającą(wtedy jeszcze oryginalną)zakładałem ze dwa miesiące wcześniej.Nic nie wskazywało na zajechanie sekcji,a jednak.Teraz zresztą w Majorku miałem tak samo.Ale pompa od fabryki nie robiona więc co się dziwić.I silnik chodził normalnie,na wolnych trochę nie równo,ale to akurat za sprawą wtryskiwaczy.

I czerwona ropa bez oleju tak samo wykańcza i sekcje i wtryski.

sławek
~damber
Użytkownik

Dodane dnia 06-09-2012 21:00
Jak już jesteśmy przy temacie tej rurki w pompie, to tak masz na pewno nieszczelność w pompie, ale mnie zastanawia dlaczego tak właśnie skonstruowano tą pompę, bo ta rurka to praktycznie przelew pompy. Taka rurka występowała także w ZETOR-ach 25 z pierwszej serii, gdzie nadmiar paliwa po prostu lał się na ziemię! W pompach z C-330 tej rurki nie ma (przynajmniej tego nie zauważyłem). Widziałem jeszcze taki patent w pompie z C 325, gdzie paliwo z tej rurki wracało do filtra. Rurka była połączona z króćcem przelewowym pompki zasilającej.

Chrapek odnośnie "czerwonej ropy" to u mnie w okolicy jest gość, który twierdził, że to co zaoszczędzi lejąc "czerwoną" to wystarczy mu na remont silnika i jeszcze zostanie - po drugim remoncie silnika w C-360 zrezygnował z tych praktyk biggrin

Jak dbasz, tak masz...

URSUS - C 325 z 1962 roku na eksport.
URSUS - C 325A z 1961 wersja krajowa.
W planach powiększenie kolekcji happy
Edytowane przez damber dnia 06-09-2012 21:01
~chrapek3011
Użytkownik

Dodane dnia 06-09-2012 21:08
330 też powinno mieć tą rurkę skierowaną w....ziemię niestety.325/328 ma właśnie do filtra.

Teraz odbierając pompę z naprawy,pompiarz powiedział,a może spytał,dlaczego u mnie jest zamiast tej rurki wkręcony korek.A ja mu na to,że na starym silniku miałem korek to i w tym wywaliłem rurkę i wkręciłem korek.Chodzi o to,żeby ta ilość paliwa,która przedostanie się do oleju i go maksymalnie rozrzedzi,żeby ten nadmiar w razie co wyleciał w ziemię,a nie uszczelniaczem do silnika.Ch...j wie,czy to nadmiar czy odpowietrzenie komory sekcji,bo ta rurka z tym jest połączona.

sławek
~damber
Użytkownik

Dodane dnia 06-09-2012 21:16
W moim C 325 też jest rurka skierowana na ziemię! Przed remontem nie zauważyłem z niej jakiegoś wycieku, ale teraz się jej przyjrzę dokładnie czy coś kapie - nie jestem tak rozrzutny, żeby mi paliwo na ziemię się lało! Jak dla mnie to jest to dziwne rozwiązanie. Jutro sprawdzę na pompie z C-330 dokładnie gdzie ta rurka wychodzi.

Jak dbasz, tak masz...

URSUS - C 325 z 1962 roku na eksport.
URSUS - C 325A z 1961 wersja krajowa.
W planach powiększenie kolekcji happy
Edytowane przez damber dnia 06-09-2012 21:26
~chrapek3011
Użytkownik

Dodane dnia 06-09-2012 21:20
Na tylnej ścianie od bloku silnika po środku.

sławek
~jacek0106
Użytkownik

Dodane dnia 06-09-2012 22:12
Niektóre konstrukcje maja też pompy rzędowe wielosekcyjne smarowane ciśnieniem z silnika, a wtedy przy niszczelnościach olej silnikowy żednieje. A jesli chodzi o wsciekłe paliwo to mam z tym spore doświadczenie, i powiem wam że jedynie silniki z komorą w głowicy i jedną dziurą we wtrysku zeżrą absolutnie wszystko z olejem rzepakowym wlącznie. Natomiast bezpośredniaki są już czułe.
Tu górą są Zetory 25.
10839040 Wyślij Prywatną Wiadomość
~waldek279
Użytkownik

Dodane dnia 06-09-2012 22:13
Bardzo dziekuje za odpowiedzi . Wywnioskowalem z nich ze to pompka zasilajaca poniewaz z nia tez byl problem ale wlasnorecznie zostala przezemnie naprawiona i od tamtej pory zaczelo sie lac to paliwo . wymienie ja ale dopiero w sobote, i napisze czy pomoglo czy nie . pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje za zainteresowanie
6836383 Wyślij Prywatną Wiadomość
~Roman1313
Użytkownik

Dodane dnia 06-09-2012 23:00
Podobny przypadek w C-330. Objaw gaśnięcie silnika i częste zapowietrzanie. Wymieniono pompke paliwa ale po tygodniu mimo dobrej pracy silnika ropa sie leje wszystkimi otworami. Z uwagi że pompa wtryskowa ma swoje lata to podejrzenie padło że sekcje przepuszczają, wymiana pompy wtryskowej na nową nieurzywaną zakupioną po niewielkiej cenie ale problem po chwili pracy silnika dalej występuje. Po analizie schematu z poradnika traktorzysty i podpowiedzi z forum zajrzałem do starej pompki paliwa i się okazało że jedna sprężynka była naciągnieta a przylgnie grzybków zużyte.
Po wymianie grzybków i sprężynek z innej pompki która się znalazła po niewczasie stara pompka paliwa wróciła na swoje miejsce i problem ustał.
Te nowe bez nazwy producenta to straszne badziewie.

Edytowane przez Roman1313 dnia 06-09-2012 23:03
Skocz do Forum: