cookies
STRONA GŁÓWNA   ARTYKUŁY   MAGAZYN   FORUM   SZUKAJ   GALERIA
Zobacz Temat
RetroTRAKTOR || Traktory Ursus, Zetor, Lanz, Stare Maszyny i Ciągniki Rolnicze... | FORUM OGÓLNE | PORADY I WSKAZÓWKI
Autor rozrusznik szybkoobrotowy do c 328
~czyzor23
Użytkownik

Dodane dnia 08-10-2012 10:53
Witam wszystkich czy posiada ktoś zamontowany w swoim ciapku taki rozrusznik
http://moto.allegro.pl/rozrusznik-ursus-c-328-ciapek-z-przekladnia-nowy-i2692181445.html
bardzo jestem ciekaw jak się to sprawuje i jak z żywotnością??

Zetor 25 A
Ursus C 328
5225534 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: rozrusznik szybkoobrotowy do c 328
~chrapek3011
Użytkownik

Dodane dnia 08-10-2012 11:44
Na tym rozruszniku trzeba umieć zapalać,żeby go po prostu ,,nie przekręcić,,. Długo nie kręcić,nie poprawić,tzn.jak koło zamachowe się jeszcze obraca włączyć rozrusznik jeszcze raz,te rozruszniki tego nie lubią.Ja użytkuję tylko taki rozrusznik w Majorku.Na razie jest już prawie trzy lata i nie narzekam.Kręci bardzo dobrze.

Montowałem te rozruszniki w C-330,360,385...każdy jest zadowolony.

sławek
Wyślij Prywatną Wiadomość
~czyzor23
Użytkownik

Dodane dnia 08-10-2012 12:31
pytam ponieważ ciapek ciężko pali jak jest zimno i najpierw łapie na jeden tłok po chwili na dwa a rozrusznik też wolno kręci jak włącze wzbogacacz dawki to na jenej rurce da się wyczuć że ciśnie a na drugiej słabiej może jak bym kupił taki to by lepiej zapalał
i dzięki Sławek za odpowiedź pozdrawiam
Co mnie cieszy to że zetorek pali na dotyk

Zetor 25 A
Ursus C 328
~chrapek3011
Użytkownik

Dodane dnia 08-10-2012 14:24
No i kolejna sprawa trudnego palenia...to,że masz na starcie zapłon na jeden gar...zrób porządek z pompą albo wtryskiem,i jeżeli to pracuje w gospodarstwie to załóż kolektor ze świecami od C-330.Dodatkowo to wspomoże zimny start.

sławek
Wyślij Prywatną Wiadomość
~czyzor23
Użytkownik

Dodane dnia 08-10-2012 16:34
No kolejna a było tegoi sporo i z tego co czytałem to u każdego było coś innego ,kolektor ze świecami mam już załozony jutro będę sprawdzał wtryski jak rozpylaja i cisnienie ale swoja droga disesel potrzebuje uderzenia żeby zapalił a rozruszniki od c 328 sa słabe i wystarczy że akumulator jest troszke słabszy i jest problem
Pisząc tu o tym problemie mam nadzije że ktoś nie naprowadzi zanim rozbiorę pół silnika postaram sie wrzucić filmik żeby można było ocenić czy takie kręcenie wystarczy czy może za wolno kręci lub może po odgłosie da sie poznać czy zapłon czy coś innego
pozdrawiam

Zetor 25 A
Ursus C 328
+Przemo
Użytkownik

Dodane dnia 14-10-2012 13:39
Tak zgadzam się ze Sławkiem najprawdopodobniej masz problemy z wtryskiem pompa siedzi lub końcówki.Te rozruszniki bardzo pięknie kręcą i dają radę.Też je zakładałem w c-330, 360, 914, 1224 i 3 lata najstarszy ma i dalej kręciwink

Pzdr. Przemoyes
www.mastermet.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
~czyzor23
Użytkownik

Dodane dnia 14-10-2012 18:32
Przemo podjąłem decyzje i rozrusznik szybkoobrotowy będę zamawiał w przyszłym tygodniu gdyz teraz mam 2 szóstki a chcę dać 1 akumulator ok 120 ah a co do tego palenia to zajrzałem pod zawory i było zero luzu wręcz zawór się nie domykał gdyż kowadełka blokował wałek odprężnika ,usunąłem ten problem ustawiłem zawory i teraz na 1 gar pali od jednego obrotu ana drugi po chwili
ale co zauważyłem ciekawego, otóż mam pompę z wzbogacaczem dawki gdy pale bez włączonego wzbogacacza to muszę dłużej pokręcić ale pali wtedy na 2 gary a jak odpalam z włączonym to od razu zapala na jeden a po chwili na drugi i tu się właśnie zastanawiam czy może miał ktoś coś podobnego??

Zetor 25 A
Ursus C 328
+Przemo
Użytkownik

Dodane dnia 15-10-2012 08:37
Słuchaj może być coś w pompie skoro bez przyspieszacza pali na dwa a jak włączysz przyspieszać kąta wtrysku to łapie od razu ale na jeden. Mi się wydaje że masz słabszą jedną sekcje w pompie.A kiedy robiłeś pompe wtr w ciapku? Może warto by ją było przejrzeć i dać na stół?!razz

Pzdr.Przemoyes
~czyzor23
Użytkownik

Dodane dnia 15-10-2012 11:36
jedyne co przy nim zrobiłem to wymieniłem olej i filtry i ustawiłem te zawory i tyle gdyz kupiłem go z 2 miechy temu na razie sprawdzam to co tańsze i co mogę sam naprawić gdyż na ten rok już sporo za dużo przekroczyłem mój budżet na traktorki a jest jeszcze zetorek którego kończę i skończyć nie mogę hehe a kobiety jak to kobiety ciezko jest im sie pogodzić z moja pasją rolleyesmoja żonka by te pieniądze władowane w traktorki rozdysponowała troszku inaczej

Zetor 25 A
Ursus C 328
+Przemo
Użytkownik

Dodane dnia 15-10-2012 13:55
No wiadomo nie jesteś sam, moje kochanie mnie b. wspiera ale też kontroluje wydatkibiggrin
Słuchaj zostaw na razie tak jak jest ,traktor pali?- pali! więc jak wymienisz rozruch to pózniej pomału zajmiesz się resztą, pompą itd.razz

Pzdr.Przemoyes
Skocz do Forum: