cookies
STRONA GŁÓWNA   ARTYKUŁY   MAGAZYN   FORUM   SZUKAJ   GALERIA
Zobacz Temat
RetroTRAKTOR || Traktory Ursus, Zetor, Lanz, Stare Maszyny i Ciągniki Rolnicze... | FORUM OGÓLNE | PORADY I WSKAZÓWKI
Autor Napęd licznika
~URSUS c 328
Użytkownik

Dodane dnia 09-04-2012 19:15
Witam. Czy w skrzyni c-325 da się zamontować napęd licznika mtg od c-330 i jak to zrobić?

Fan starych ciągników i maszyn rolniczych.

Moje maszyny to Ursus c 330 i Ursus c 360.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Napęd licznika
~bossmann
Użytkownik

Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 09-04-2012 19:38
Przylanczam się do pytania.

amatorzy zbudowali Arke,a inzynierowie tytanika
............... ....................... ................ .......................... Wyślij Prywatną Wiadomość
~damber
Użytkownik

Dodane dnia 09-04-2012 20:48
Z tym było by troche kombinacji. W tym miejscu gdzie w C 328 jest napęd licznika mtg C 325 na tylko pokrywe zaślepiającą łożysko wałka WOM. Musiał byś zmienić wałek WOM na taki jak w C 328/30, aby można było na nim zamontować przekładnie licznika, a jeszcze nie wiadomo, czy rozstaw otworów obudowy przekładni licznika jest taki sam jak rozstaw tej zaślepki w C 325. Dodam, że ta zaślepka jest taka sama jak zaślepka małego łożyska od strony koła na zwolnicy.

Jak dbasz, tak masz...

URSUS - C 325 z 1962 roku na eksport.
URSUS - C 325A z 1961 wersja krajowa.
W planach powiększenie kolekcji happy
-Wiesiek
Użytkownik

Dodane dnia 09-04-2012 21:03
Kiedyś już pisałem o tym , tylko nie wiem w jakim temacie.
Moim zdaniem najlepiej zamontować napęd linki obrotomierza w pokrywie koła zębatego pompy wtryskowej. Trzeba postarać się o drugą pokrywę, zaprojektować mocowanie przekładni i ewentualnie dorobić we własnym zakresie zabierak, i gotowe. Dla bardziej zainteresowanych polecam podpatrzenie wykonania we Wladymircu - tT25. W razie czego można zawsze wrócić do wersji poprzedniej.
Edytowane przez Wiesiek dnia 09-04-2012 21:07
~bossmann
Użytkownik

Dodane dnia 10-04-2012 08:04
No to faktycznie kombinacja jest.ją z ciekawosci pytam.w moim ciapku niezbyt to potrzebne.

............... ....................... ................ .......................... Wyślij Prywatną Wiadomość
~Wicher
Użytkownik

Dodane dnia 10-04-2012 08:48
Ciekawie jest rozwiązany napęd obrotomierza w koparce Waryński K611, obrotomierz jest w niej elektroniczny. Jest to dość egzotyczne rozwiązanie, bo obrotomierz nie jest podłączony do alternatora. Napędza go oddzielna prądniczka, całkowicie niezależna od instalacji elektrycznej maszyny.

Dariusz - Wicher po pradziadku wink
Rolnik amator
https://www.facebook.com/dariusz.fatyga
31528961 Wyślij Prywatną Wiadomość
~chrapek3011
Użytkownik

Dodane dnia 10-04-2012 09:51
Tak jak w Bizonach 40-50 wskaźnik obrotów bębna młócącego.Również niezależny od instalacji.

sławek
~bossmann
Użytkownik

Dodane dnia 10-04-2012 10:01
Ją myślałem kiedyś o zamomtowaniu licznik rowerowego ono między obroty na minutę i kilometry zależy to ob opcji .gdyby ta czuje dać na kole sprzęgła to może by i zdało egzamin.jest to dość lekkie a nawet przeciwwagę nałożyć...... oczywiście myślę tak ale niemal żadnego potwierdzenia w praktyce (z mojej strony) bo niewiem jak to sprzęgła wygląda tyle co przez te klapę rewizyjny widziałem.

~piorun1234
Użytkownik

Dodane dnia 17-04-2012 07:45
Wykorzystując części z auta osobowego można w łatwy sposób zamontować sobie obrotomierz w dowolnym ciągniku. Potrzeba obrotomierz od golfa II benzyniaka , czujnik ABS-u i nacięcia na kole pasowym lub przykręcona do koła pasowego odpowiednia tarczka z nacięciami (Obrotomierz od diesla współpracuje z alternatorem i wymagał by alternatora z tego auta i przełożenia na kołach pasowych alternator - wał silnika takiego samego jak w tym aucie)
~marek
Użytkownik

Dodane dnia 17-04-2012 11:34
Ja w samie miałem obrotomierz od poloneza.był podłączony do przerywacza cewki zapłonowej.W ciągniku trzeba przykleić do koła pasowego dwa magnesy i zamocować kontaktron tak żeby był uruchamiany przez magnesy.Obrotomierz w polonezie zlicza ilość impulsów pojawiających się na cewce zapłonowej z przerywacza. .Trzeba więc dać jeden przewód kontaktronu na masę a drugi w miejsce podłączenia czujnika w obrotomierzu (chyba nr 1) i wszystko.Ja miałem silnik od malucha gdzie na pełny obrót wału jest jeden impuls (tylko dwa cylindry) to wskazania mnożyłem przez dwa.Przy dwóch impulsach na obrót wału( dwa magnesy)wskazanie będzie rzeczywiste.

Kto pyta nie błądzi
Szukajcie a znajdziecie
Proście,a będzie wam dane.
Skocz do Forum: