cookies
STRONA GŁÓWNA   ARTYKUŁY   MAGAZYN   FORUM   SZUKAJ   GALERIA
Zobacz Temat
RetroTRAKTOR || Traktory Ursus, Zetor, Lanz, Stare Maszyny i Ciągniki Rolnicze... | FORUM OGÓLNE | PORADY I WSKAZÓWKI
Autor Władimirec t 25 - czy warto
~lucja
Użytkownik

Dodane dnia 18-04-2011 15:06
Mam pytanko czy warto kupić ten ciągnik na 2 hektary bo słyszałem, że ładnie się sprawują tylko mnie martwi to, że są chłodzone powietrzem.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Władimirec t 25 - czy warto
~KECZO
Użytkownik

Dodane dnia 18-04-2011 19:41
Hmmm na taki areał bardzo dobry sprzęcik i co najważniejsze tańszy od C-330. Osobiście na taki areał polecam bo sam pracuje na ciut większej powierzchni i w zupełności wystarczawink
A chłodzeniem powietrzem się nie martw, jak żebra na cylindrach nie zasyfione i wentylator pracuje jak trzeba to nie ma obawy że coś się stanie, no chyba że będziesz katował bez opamiętania ale tego to nic nie wytrzymabiggrin

"Zarośnięte olchą pola dawnej wsi
Kto je orał kto je zasiał
Nie pamięta nikt"

Dużo czytam, mało piszęwink
5442599 Wyślij Prywatną Wiadomość
~lucja
Użytkownik

Dodane dnia 19-04-2011 07:45
Witam, a jak z częściami do niego i z pługiem trójką da rade czy lepiej dwuskibowy z Pana doświadczenia. Oraz ile ma koni mechanicznych.
~KECZO
Użytkownik

Dodane dnia 19-04-2011 21:21
Z pługiem to zależy jaka gleba ale raczej lepsze będą dwójki, trójki ewentualnie na podorywkę (zależy jakie wymiary pługa ale dwójki od C-330 chyba będą najlepsze).
Moc tego ciągniczka wynosi ok. 25KM a z częściami osobiście nie mam problemu, nie wiem jak w innych częściach kraju ale u mnie na Lubelszczyźnie wszystko łatwo dostępne.

"Zarośnięte olchą pola dawnej wsi
Kto je orał kto je zasiał
Nie pamięta nikt"

Dużo czytam, mało piszęwink
5442599 Wyślij Prywatną Wiadomość
~lucja
Użytkownik

Dodane dnia 20-04-2011 20:28
witam a co to za model t 25 A2 czym on się rożni od T25 bo oglądam na necie jak robią orkę i jestem w szoku jak im to idzie.
^Bolszewik
Administrator

Dodane dnia 21-04-2011 06:32
Był gdzieś temat w dziale "Radzieckie Ciągniki".
Tam jest rozpisane dokładnie. Poza tym były jeszcze różne rodzaje ogumienia co też znajdywało teoretycznie odzwierciedlenie w symbolu.
Do tego modele z pierwszych lat miały nieco inne oblachowanie i brak im było kabiny mimo że ich symbol to T25A

W każdym razie:

T25A - wersja z kabiną,

T25A2 - wersja z daszkiem przeciwsłonecznym, przeciwdeszczowym,

T25A3 - wersja ze szkieletem ochronnym (przewiewna kabina flower )

Różnią się ponadto umiejscowieniem kierunkowskazów przednich T25A2 ma na błotnikach, pozostałe na ramie kabiny obok akumulatorów.

T25A teoretycznie miał kolumnę bez możliwości zamontowania przystawki do jazdy na nawrocie. Praktycznie to jaką włożyli tak była. Poza tym miał system ogrzewania kabiny z układu hydraulicznego oraz dodatkowe wyposażenie elektryczne kabiny (lampka, wentylator wycieraczki, lusterka).

De facto niczym się nie różniły choć niektórzy "znawcy" tematu tworzą różne fantastyczne teorie o różnicach w mocy itd.

Najważniejsza różnica między poszczególnymi ciągnikami to skrzynia biegów której był w sumie cztery wersje. Tylko że rodzaj skrzyni biegów można ustalić albo wizualnie albo na podstawie rocznika a nie ma to nic wspólnego z symbolem. Pierwsze dwie są niemal identyczne - mają po dwie wajchy w osobnych obudowach.
Wersja trzecia i czwarta ma jedną lub dwie wajchy (wydzielony nawrotnik) w jednym "dzwonku" na środku podłogi. Wersję 3 łatwo zmienić na 4 która jest wg. mnie optymalna.

Staram się pisać z sensem i na temat.
Staram się pisać poprawnie.

Jeśli ja mogę to inni też. wink

Piszę poprawnie po polsku.
Edytowane przez Bolszewik dnia 21-04-2011 06:35
~lucja
Użytkownik

Dodane dnia 23-04-2011 14:52
Witam, a jakie sa obroty walka do maszyn i czy pasuje do polskich maszyn czy trzeba przerabiac.
^Bolszewik
Administrator

Dodane dnia 23-04-2011 21:12
Lektura do poduszki wszystko tam pisze:

http://rapidshare.com/files/218952530/wt25a1.pdf

Obroty 540, wg. mojej wiedzy większość maszyn które pracują z C-330 będą działać względnie poprawnie.

Staram się pisać z sensem i na temat.
Staram się pisać poprawnie.

Jeśli ja mogę to inni też. wink

Piszę poprawnie po polsku.
Edytowane przez Bolszewik dnia 23-04-2011 21:17
~brutal66
Użytkownik

Dodane dnia 01-01-2012 12:16
jeżeli trzeba coś tłumaczyć z angielskiego to chętnie służę pomocą wystarczy wysłać mi tekst meilem

tedpul, właśnie wszedłem na ten link, instrukcja jest po polsku, niestety za duża aby wysłać meilem więc musisz ściągnąć sam, jeśli masz kłopot pisz do mnie na PW

wystarczy że klikniesz na link który podał Bolszewik a następnie wybierz opcje DOWNLOAD, pojawi się okno z zapytaniem co ztym zarobić, wybierz opcję SAVE TO DISK oraz wybierz lokalizację na której to będzie zapisane i powinno się ściągnąć, aczkolwiek może to wyglądać nieco inaczej w zależności od oprogramowania. Nie trzeba się nigdzie logować, pozdrawiam
~brutal66
Użytkownik

Dodane dnia 01-01-2012 17:11
cieszę się, że mogłem pomóc
Skocz do Forum: