cookies
STRONA GŁÓWNA   ARTYKUŁY   MAGAZYN   FORUM   SZUKAJ   GALERIA
Zobacz Temat
RetroTRAKTOR || Traktory Ursus, Zetor, Lanz, Stare Maszyny i Ciągniki Rolnicze... | CIĄGNIKI ROLNICZE | SAMy
Autor Dzik wsk pomocy
~kopalniak
Użytkownik

Dodane dnia 13-05-2012 22:26
Witam.
Z racji że zamieściłem temat tam gdzie nie powinienem(za co przepraszam) ,otwieram go tu gdyż tamten został zablokowany.

Mam zamiar zbudować dzika jednosiowego z silnikiem wsk 125.
Chciałbym by wyglądał jak orginalny.Koła to by miał 15cali.
Z silnika napęd byłby na zębatke taką jak w ogarze 200 czyli 55 zębów.Ogar z tą zembadką szybko jeżdzi(przełożenie na szybkość)
-Czy tu będzie przełożenie na moc?
-Co o tym sądzicie?
-Jak waszym zdaniem sprawował by się ten sprzęcik?
-Może mam dać większą zembadkę??
-Chciałbym tym targać drzewo na wozie konnym , bronować i orać jedną skibą.Myślicie że da radę?
Pozdr.biggrinrazz
Edytowane przez Ursus dnia 13-05-2012 22:57
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dzik wsk pomocy
~piorun1234
Użytkownik

Dodane dnia 14-05-2012 08:53
Musiałbyś i tak dołożyć jeszcze jeden stopień przełożenia byłby za szybki i słaby .
Zobacz mój obsypnik do ziemniaków na bazie silnika od WSK 125, są w nim dwa stopnie redukcji ,dzięki czemu silnik daje radę .
Silnik od WSK 125 ma około 6,2 KM ,ale przy dość wysokich obrotach , jest wtedy paliwożerny i ciężko dostać w dobrym stanie technicznym .
Dzik ma mechanizm różnicowy i łatwo nim manewrować na zakrętach , jeśli chcesz połączyć tylną zębatkę ze sztywną osią to ciężko nim będzie manewrować .
~kopalniak
Użytkownik

Dodane dnia 14-05-2012 14:54
wiem ale będzie większa siła uciągu.Jak mam znależć ten obsypnik?
Skomentuje ktoś jeszcze??

z jaką prędkością ci to jedzie?Czy ma dużą siłe uciągu???
~piorun1234
Użytkownik

Dodane dnia 14-05-2012 19:52
Nawet trajki na bazie WSK 125 maja dodatkowe przełożenie.
http://retrotraktor.pl/forum/viewthread.php?forum_id=17&thread_id=5664
~kopalniak
Użytkownik

Dodane dnia 14-05-2012 20:16
Dzięki za link.Ale powiedz mi czy gdybym dał takie przełżenie jak ty , to jaka by była prędkość maksymalna , jaka siła uciągu?
Dał bym rade wogule uciągnąć jakąś przyczepe czy wóz?
Koła chyba zmienie na 13cali żeby miał większą siłe uciągu.
Niech więcej osób wypowie sie na ten tematsarcasmhappy
~baro
Użytkownik

Dodane dnia 14-05-2012 20:41
Tak czytam czytam ale więcej szczegółów podaj. Silnik wsk 125 a dalej jaka skrzynia? sprzęgło z wski? a może by tak silnik od wsk potem naped z silnika od wski na skrzynie od malucha na skrzyni od malucha duża zębatka i masz mechanizm różnicowy większa ilość przełozeń biggrin na upartego sprzęglo z malucha można by zastosować zrobić jakiś wałek na jednym końcu kolo zamchowe z malucha na drugim zębatka i wykorzystać sprzęglo z malucha nie myślałes o czymś takim?
590128 Wyślij Prywatną Wiadomość
~kopalniak
Użytkownik

Dodane dnia 15-05-2012 15:12
myŚlałem o takim czyms , właśnie z silnikiem 125 ale musiałbym mieć most żeby jakoś połączyć skrzynie z kołami.Jak masz pomysł to podaj , właśnie mam 5-biegową skrzynie z bmw e34coolbiggrinbiggrin

Kolejne pytanie to jak zamieścić tą sztywną ośke na ramie??

wypowie się ktoś jeszcze???
Edytowane przez kopalniak dnia 14-05-2012 20:49
~RobFra
Użytkownik

Dodane dnia 15-05-2012 16:51
Odpowiedzi szukaj na forum o samach
http://samy.adresforum.pl/
My tu o starych i typowych konstrukcjach. Dział samy mamy w powijakach bo po co dublować fora i pytania.

Masz silnik i skrzynię. Jak je połączysz to musisz skrzynię połączyć z tylnym mostem (wiadomo most z mechanizmem różnicowym np. od Żuka). Do połączenia stosuje się wał (wał Kardana).

Po pytaniach widzę, że zaraz będziesz pytał o duperele. Jak nie wiesz jak to zrobić to daj komuś do zrobienia. Albo kup gotowego przynajmniej od razu będzie widać jak jeździ i ile uciągnie.

Edyta
Wbrew pozorom tylko na początku koszty wydają się niskie. Dojdą koszty linek, śrubek, ba przedniej osi, ramy itp, a to kosztuje.

ROBI 151 + full osprzęt
Edytowane przez RobFra dnia 15-05-2012 16:52
39898288 Wyślij Prywatną Wiadomość
~kopalniak
Użytkownik

Dodane dnia 16-05-2012 18:07
moąe ktoś ma jeszcze inne pomysły????
~marek
Użytkownik

Dodane dnia 16-05-2012 22:18
Pierwsza wersja mojego sama była na silniku z wsk 125 + druga skrzynia i zwolnice.Gdy miał jaką taką siłę to był za wolny i np. nie odwracał skiby a jak był szybszy to był za słaby.moim zdaniem nie nadaje się.Kup sobie za 200 zł na szrocie cały zestaw napędowy od malucha , dorób koła dodaj drugą skrzynię lub zwolnice i masz sama którym naprawdę zrobisz wszystko i ma siłę uciągu potrzebną do porządnej przyczepy..Gdybyś jednak chciał zrobić coś na silniku od wsk to bez mechanizmu różnicowego nie skręcisz wcale.

Kto pyta nie błądzi
Szukajcie a znajdziecie
Proście,a będzie wam dane.
Edytowane przez marek dnia 16-05-2012 22:19
~Czeslaw
Użytkownik

Dodane dnia 17-05-2012 00:06
A jak już się uprzerz na ten wsk silnik to mam taki z przedłużonym jednym koncem wału by założyc na niegododatkowa dmuchawę (mała prędkość)
~RobFra
Użytkownik

Dodane dnia 17-05-2012 18:48
Może nie masz daleko. Sam na silniku WSK za 200zł.
http://otomoto.pl/wsk-125-A174616.html

ROBI 151 + full osprzęt
39898288 Wyślij Prywatną Wiadomość
~kopalniak
Użytkownik

Dodane dnia 17-05-2012 22:05
jestem z dolnośląskiego
~klaudiusz
Użytkownik

Dodane dnia 17-05-2012 23:01
"kopalniak" myślałem że temat już upadł a powinien.
Silnik z wski , napędza koło z widlaka małe, zębatka z jawki czeskiej duża i to wszystko szybkość około 40 max taki sprzęt ma kolega.
I żaden inny pomysł nie wchodzi w rachubę,
biggrin

Weteran
Skocz do Forum: