cookies
STRONA GŁÓWNA   ARTYKUŁY   MAGAZYN   FORUM   SZUKAJ   GALERIA
Zobacz Temat
RetroTRAKTOR || Traktory Ursus, Zetor, Lanz, Stare Maszyny i Ciągniki Rolnicze... | FORUM OGÓLNE | MODELARSTWO
Strona 1 z 2 1 2 >
Autor Modele kartonowe i aluminiowe
^rafal
Administrator

Dodane dnia 06-01-2007 19:41
Modele rolnicze są dośc egzotyczną w naszym kraju dziedziną. Cieszą jednak przykłady kolegów którzy prezentują swoje ciekawe i nie powtarzalne dzieła na forum.
W nawiązaniu do tego chciałbym zaprezentować trzy modele. Wykonane ze skarjnie róznych materiałów. Aluminiowy Zetor 25 i Zetor Super 50 wraz z zawieszanym pługiem trzy skibowym. Oraz kartonowy John Deere 3010. W zasadzie z braku innych materiałów można nawet posługując się zwykłym blokiem technicznm , nożyczkami i klejem do drewna zbudowac fajny model. Model Supra wraz z pługiem został osadzony na makiecie w której wykorzystano prawdziwą ziemię. Dzieki temu wszystko wygląda tak jak by ciągnik naprawdę wykonywał orkę.
Ograniczenia daje tylko wyobraźnia.

Edytowane przez Ursus dnia 06-01-2007 20:00
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Modele kartonowe i aluminiowe
^Ursus
Super Administrator

Dodane dnia 06-01-2007 20:04
Świetne modele - na żywo widziałem tylko Supre i naprawdę robi wrażenie. A nic Ci w tej ziemi nie urosło ? :lol: Pamiętam jak w Wilkowicach parowało akwarium.
Podoba mi się w nim to, że nie jest taki "czysty i ładny". Sam zastanawiałem się nad kupnem specjalnego preparatu dla modelarzy, który imituje rdzę - nakłada się go pędzelkiem. Ty Rafał jak robiłeś "makijaż" temu Zetorowi 50 ?

Pozdrawiam, Paweł

Strona o Zetorze 25 - www.zetor25.pl
Filmy RetroTRAKTOR
Literatura do starych ciągników rolniczych i maszyn - kupię - 607 955 163
8133546 www.retrotraktor.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
^rafal
Administrator

Dodane dnia 06-01-2007 20:33
No własnie w tym cała naturalność modelu. Rzeczywiście akwarium zaparowało co dodatkowo przyczyniło się do tego słońce. Na wiosne sprawdzę, jesli wyrosną jakieś chwasty to trzeba będzie skultywatorować . A kultywator trzeba będzie wykonac.
Rdzę robiłem z pomiesznia kolorów żółtego i czerwonego, trzeba dobierać metodą prób i błędów. Natomiast ślady błota ( ziemia gliniasta) z farb modelarskich do malowania pojazdów wojskowych.
~felek
Użytkownik

Dodane dnia 06-01-2007 20:42
Znalazłem fotkę pięknego modelu Lanza chyba w skali 1:2

http://rcforum.ru/modules.php?name=Forums&file=download&id=64638

Felek
5478867 http://zetor25.webgarden.cz/zetor-25a Wyślij Prywatną Wiadomość
~Mateusz Rogowski
Użytkownik

Dodane dnia 06-01-2007 20:56
Ja do patynowania proponuje pastele z firmy Kohi-Nor... sójrzcie na mój model przyczepy objetościowej jak wyglada. To jeszcze nie jest dobry efekt ale patynowałem pierwszy raz taki model, wczesniej to tylko modele kolejowe....happy Polecam.

P.S- Rafał swietne modele, dawaj jeszcze happy

Żeby to nasze Polskie agromodelarstwo rodziło się i to na dobrym poziomie... Ech biggrin
^Ursus
Super Administrator

Dodane dnia 06-01-2007 22:02
Ja muszę swojego Ursusa czymś ubrudzić happy Bo Zetorek to musi być piękny i gładki happy I może jakieś snopki mu doczepie do maski z przodu (tak jak Rafał zrobił na IV Festiwalu) - będzie jak z defilady 1-majowej.
A tą atrapkę w Zetorkach jak zrobiłeś?? I jeszcze jedno - masz model Zetora 25K ?? biggrin

Pozdrawiam, Paweł

Filmy RetroTRAKTOR
^rafal
Administrator

Dodane dnia 06-01-2007 22:33
Ta atrapa jest zrobiona dość czasochłonnym sposobem. Po prostu została wykonana z jednego kawałka bloku aluminiowego. Najpierw wycieta na kanty , a potem zaokraglana pilnikiem do metalu. Na końcu naciąłem te żeberka. Pasek na środku został już doklejony.
Nie za bardzo polecam tą metodę ze wzgledu na trudne wykonanie w bloku. Lepiej użyć coś bardziej miekkiego np. jakiś klocek.
K-25 mam choc jest to model jeszcze wykonany z błędami. po prostu wtedy jeszcze nie dysponowałem szczegółowymi rysunkami nie mówiąc o posiadaniu Zetorka.
Nawiasem mówiąc niezły tan Lanz , to taki model - zabawka dla dzieci?

Paweł to chcesz żeby Zetorek się obijał na defialadach a Ursus za niego robił czarną robotę ? biggrin
^Ursus
Super Administrator

Dodane dnia 06-01-2007 23:00
No niestety taka jego rola :smilewinkgrin: Swoją drogą to też myślałem czy nie dorobić do mojego Ursusa pług 3-skibowy ciągany i zrobić podobną dioramkę do Twojej, ale nie chce "odgapiać" pomysłu happy

Pozdrawiam, Paweł

Filmy RetroTRAKTOR
^rafal
Administrator

Dodane dnia 06-01-2007 23:03
Nawet gdyby było to wg pomysłu to i tak każdy robi to samo ale inaczej. W tych budowanych jednostkowo modelach nigdy nic się nie powtarza.
A swoja droga fajnie by wyglądał z takim pługiem jak ma Jacek czyli Pesakiem. Dokładnie tak pomalowanym.
^Ursus
Super Administrator

Dodane dnia 06-01-2007 23:10
No muszę coś pomyśleć. Teraz walczę z maską do Zetorka i dopiero teraz widzę w co się "wpakowałem" :uhoh: Ale mam nadzieję, że wytrwam - a najwyżej jak nie wyjdzie za bardzo ta maska to się zamieni Zetorka rolami z Ursusem i to Zetor będzie "ten gorszy" :lol:

Pozdrawiam, Paweł

Filmy RetroTRAKTOR
-Ursus c-325
Użytkownik

Dodane dnia 07-01-2007 10:42
Rafał, z czego robisz koła w kartonowych modelach? :confused:
2184670 Wyślij Prywatną Wiadomość
^Ursus
Super Administrator

Dodane dnia 07-01-2007 10:43
Nie przypadkiem z kartonu ?? razz

Pozdrawiam, Paweł

Filmy RetroTRAKTOR
^Marcin125p
Administrator

Dodane dnia 07-01-2007 10:46
Rafał a ten model Warmianki z czego zrobiłeś ? I może wystawiłbyś tą młocarnie z prasa we Wilkowicach ?

RATUJMY LEGENDY NASZYCH PÓL

Po prostu Marcin happy
Edytowane przez Marcin125p dnia 07-01-2007 12:41
^rafal
Administrator

Dodane dnia 07-01-2007 20:06
Już odpowiadam. wiec koła w kartonowych modelach są wykonane z kartonu, jedynie bieznik wykonałem z plasteliny. Model Warmianki jest oparty na aluminiowej ramie, takich kątownikach , ceownikach i płaskownikach . Wszystko to jest poskręcane. Do tego doszły boczne blachy poszycia. Natomiast cała góra podobnie jak w dużej Warmiance jest z drewna. Po odkręceniu dwóch śrub można górę zdjąć i łatwy jest dostęp do środka np. w celu przesmarowania łożysk lub ślizgów korbowodów.
Warmianka z prasą już była wystawiana. Teraz myslę żeby prasę zastąpić przenośnikiem stogowym bądź dmuchawą.
Poniżej dwa: modele Zetor z obsypnikiem i Schluter obydwa z aluminium.

Edytowane przez Ursus dnia 05-04-2007 19:09
~Deleted_User

User deleted!
Dodane dnia 07-01-2007 20:07
Czy to jest ręczna robota Zatkało mnie normalnie Rafal może masz takie modele na sprzedąż happy Próbowałem sam coś robić ale nic mi się nie kleji mam do modlerastwa chyba 2 lewe ręce :uhoh:
http://basti2web.de Wyślij Prywatną Wiadomość
^Ursus
Super Administrator

Dodane dnia 07-01-2007 20:11
Mnie również zatkało jak zobaczyłem Zetorka :bigeek: Normalnie mi się odechciało mojego robić - nie wiem czy uda mi się tak pięknie silnik wykonać. Bardzo ciekawe malowanie ponadto razz

Pozdrawiam, Paweł

Filmy RetroTRAKTOR
^rafal
Administrator

Dodane dnia 07-01-2007 20:58
słuchajcie spróbuję wam wkrótce puścić moje pierwsze modele. Zobaczycie róznicę w myśl zasady nie od razu Rzym zbudowano. Poprostu satysfakcję powienien dawać każdy nowo zbudowany model, przy okazji dokładamy cegiełke doswiadczeń. Tak ,że proponuje Tomek zaczynac od prostrzych modeli a stopniowo dojdziesz do bardziej finezyjnych. Mój pierwszy model to był własnie Bozon Z056 zbudowany 20 lat temu i jescze mam go. Jest bardzo prymitywny ale pamiętam jak byłem dumny gdy powstał. Stosunkowo łatwo go zbudować gdyż jest dość kanciasty i wieie elementów ma zakrytych.
Paweł masz doskonały pierwszy model Ursusa , mi się nigdy takiego nie udało wykonać , a po za tym moim pierwszym modelom dużo brakowało w przeciwieństwie do świetnie zrobionego Twojego Ursusa happy
^Ursus
Super Administrator

Dodane dnia 07-01-2007 21:06
Dzięki za miłe słowa, ale jeszcze dużo mi brakuje do takiego profesjonalizmu jaki Ty prezentujesz. Czekamy na fotki Bizona.

Pozdrawiam, Paweł

Filmy RetroTRAKTOR
^rafal
Administrator

Dodane dnia 07-01-2007 22:02
no to muszę go wydobyc z głębokich kartonów
~Mateusz Rogowski
Użytkownik

Dodane dnia 25-01-2007 17:43
Hej Rafał a masz cos bardziej współczesnego???

P.S- Fajne modele, aż dziw ze niezrobiłeś Ursusa happy

Żeby to nasze Polskie agromodelarstwo rodziło się i to na dobrym poziomie... Ech biggrin
Strona 1 z 2 1 2 >
Skocz do Forum: