cookies
STRONA GŁÓWNA   ARTYKUŁY   MAGAZYN   FORUM   SZUKAJ   GALERIA
Zobacz Temat
RetroTRAKTOR || Traktory Ursus, Zetor, Lanz, Stare Maszyny i Ciągniki Rolnicze... | CIĄGNIKI ROLNICZE | ZETOR
Autor Paleta kolorów Zetorka
-Pawel
Użytkownik

Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 19-05-2007 08:23
Witam
Jestem w trakcie renowacji Zetorka k25 i mam problem z doborem koloru happy. Koledzy doradźcie.
Edytowane przez Ursus dnia 20-05-2009 22:48
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: kolor Zetorka
~Mirek
Użytkownik

Dodane dnia 19-05-2007 09:41
Błękitny z żółtym lub zielony z żółtym- te są najfajniejsze:lol: ale inne też są ok

tylko zetor, tylko zetor 25 biggrin
www.inozagle.u2.pl
http://zetor25k.fotosik.pl/albumy/132697.html Wyślij Prywatną Wiadomość
^rafal
Administrator

Dodane dnia 19-05-2007 12:02
Najczęsciej spotykany w Polsce Zetorek k25 w oryginalnym kolorze był niebieski ( ew błekit) z szarym kadłubem i czerwonymi felgami. Ale widziałem także tylne felgi kremowe (K-25). W Czechosłowacji królowały całe niebieskie z czerwonymi felgami.
W zasadzie co kraj to inaczej szły malowane. Kiedyś próbowałem uszeregować to jakoś ale nie sposób. Np Holandia otrzymywała całe pomarańczowe/ czerwonawe. Skandynawia całe zielone z żółtymi felgami.
Paweł wybór nalezy do Ciebie. Jesli bedziesz chciał go zrobić na zblizony do realiów historyczno - polskich to raczej te kolory które podałem na poczatku.
Ale np kolega Jacek świetnie pomalował swojego 25 na wisienkę i krem. Ciagnik wzbudza duże zainteresowanie na kazdej wystwaie.
A więć proponuję przejrzyj jeszcze fotki naszych zetroków i te kolory kt bedą później Tobie bliżej sercu pasowały - zastosuj. najważniejsze jest też dobre samopoczucie własciciela. biggrin

maszyny , które maja dusze...
~felek
Użytkownik

Dodane dnia 19-05-2007 20:51
Zerknij na mojego zetorka. Parę dni temu skończyłem malowanie.
Silnik i skrzynię pomalowałem farbą Autorenolak L-54 a pokrywę silnika i błotniki L-50. Obydwie firmy Nobiles. Do tego napis wycięty z białej foli samoprzylepnej.
Na stronie jest kilka zdjęć po malowaniu, niedługo dodam więcej.
Pozdrawiam

Felek
5478867 http://zetor25.webgarden.cz/zetor-25a Wyślij Prywatną Wiadomość
^Ursus
Super Administrator

Dodane dnia 26-05-2007 12:36
Ja uważam, że do Zetorka najbardziej pasują takie kolory:
http://retrotraktor.pl/photogallery.php?photo_id=135
http://retrotraktor.pl/photogallery.php?photo_id=36
Jednak tak jak Rafał powiedział - trzeba wybierać taki kolor jaki jest dla Ciebie najładniejszy. Jacek dobrał całkiem inny kolor Zetorka i również się świetnie prezentuje biggrin

Pozdrawiam, Paweł

Strona o Zetorze 25 - www.zetor25.pl
Filmy RetroTRAKTOR
Literatura do starych ciągników rolniczych i maszyn - kupię - 607 955 163
8133546 www.retrotraktor.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
^rafal
Administrator

Dodane dnia 26-05-2007 19:52
Niebieski to najbardziej znany kolor , ale zetorek wdzięcznie prezentuje się i w inncyh kolorach

Edytowane przez rafal dnia 26-05-2007 19:55
^Ursus
Super Administrator

Dodane dnia 20-05-2009 22:47
Skoro o kolorach mowa. Niebawem trzeba będzie dobierać kolor do naszego Zetorka i stąd dylemat. Jaki odcień niebieskiego był oryginalny? Niektórzy uparcie mówią, że jasny inni że ciemny. Zebrałem kilka fotek Zetorków w różnych kolorach i prosze o poradę happy Nasz Zetorek miał niby oryginalny lakier, ale w opłakanym stanie. Jednak jego pozostałości sugerowały ciemniejszą barwę.

Oto mała paleta barw:

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

I teraz tak:

1 - kolor naszego Zetora "na sucho" - matowy i zniszczony, ale raczej ciemny odcień niebieskiego

2 - współcześnie malowany Zetor - trochę ciemniejszy odcień niż zwykle malowane.

3 - zrobiona na szybko symulacja naszego Zetorka - wyszła ciemniej niż planowaliśmy - więc ten kolor jednak odpada chyba

4 - nasz Zetorek "na mokro" - teraz widać tak jakby z połyskiem - czy tak wyglądał mniej więcej oryginał? Odcień zdecydowanie ciemniejszy

5 - jasny kolor - w moich oczach bardzo średnio wygląda

6 - także kolorek wyglądający na oryginał, pomimo że zniszczona powłoka to wydaje mi się, że był to lata temu kolor ciemnoniebieski

7 - Zetorek odrestaurowany gdzieś w Niemczech, kolorek mniej więcej taki jaki chciałbym uzyskać u siebie. Co sądzicie?

8 - kolejny, moim zdaniem dowód, na istnienie ciemniejszego odcienia niebieskiego na Zetorkach happy

Co sądzicie - który odcień jest najbliżej oryginału? Może macie lepsze fotki. .. może oryginalne barwy były np. dwie w róznych latach produkcji?

Podzielcie się swoimi opiniami - popytajcie ojców i dziadków happy Z góry dzięki

Pozdrawiam, Paweł

Filmy RetroTRAKTOR
Autor RE: Paleta kolorów Zetorka
-drandrzej
Użytkownik

Dodane dnia 21-05-2009 08:43
Paweł wejdź pod zetorka , podrap skrzynię biegów od dołu ,i zobaczysz kolor w stanie oryginału i nie zniszczony - pod warstwę smaru i brudu UV nie dociera i kolor zostaje prawie nie zmieniony
podobnie między podnośnikiem a skrzynią ,na bębnach jak były osłony , pod bakiem , na skrzynce narzędziowej i pod skrzynką akumulatorową , pod konsolą , ......

widzisz i masz

moim zdaniem 1 i 8 to bardzo podobne i uznałbym je za jasne raczej niż ciemne

jak masz warstwę która na 100% jest oryginałem wyblakłą na słońcu - przepoleruj pastą polerską i zobaczysz co było

a w bombaju znalazłem miejsce gdzie był dekielek jakiejś ośki , pod warstwą smaru /brudu, przepolerowałem , odkręciłem i dobrali mi kolor z mojego dekielka skrzyni

pozdrawiam
Andrzej
~oldtimer
Użytkownik

Dodane dnia 21-05-2009 11:52
Tak na marginesie- skoro zetory importowane do Polski były w kolorze niebieskiego, to skąd się ich wzięło tyle koloru zielonego?

Innej farby nie było, czy fantazja rolników?
~Szczepan-1990
Użytkownik

Dodane dnia 21-05-2009 12:32
W moim przekonaniu kontranst na zdjęciu nr 2 jest najlepszy wink

Mój RS 09
7646656 Wyślij Prywatną Wiadomość
-drandrzej
Użytkownik

Dodane dnia 21-05-2009 13:54
oldtimer napisał/a:
Tak na marginesie- skoro zetory importowane do Polski były w kolorze niebieskiego, to skąd się ich wzięło tyle koloru zielonego?

import prywatny , są i czerwone , i zielone
tam gdzie jeździły stały się już przeżytkiem , u nas ciągle brakowało więc przywozili , podpatrywali i malowali

pozdrawiam
Andrzej
~73michal
Użytkownik

Dodane dnia 21-05-2009 19:40
Mój sąsiad ma żółtego Zetora z żółtymi felgami, i szarym kadłubem

Ursus to jest coś wink
^Ursus
Super Administrator

Dodane dnia 21-05-2009 20:05
Koła u mnie zostają takie jak już są teraz czyli kość słoniowa. Kadłub na siwo. No a blachy to właśnie chce na ciemny niebieski - tzn ciemniejszy niż Zetorki Nowaka - moim zdaniem za jasne.

Pozdrawiam, Paweł

Filmy RetroTRAKTOR
~krzmaz7
Użytkownik

Dodane dnia 21-05-2009 20:14
Jak dla mnie to z tych prezentowanych na zdjęciach najbardziej podchodzi 2, choć pewnie odbiega od oryginału. Szczerze powiedziawszy to w moim odczuciu granatowo-czerwona kolorystyka nie przyciąga wzroku i jest trochę zbyt ciemna do Zetorka, ale wybór należy do Ciebie.

Spóźniłem się z postem, jak zrobisz tak jak mówisz to pewnie ładnie wyjdzie.
^Ursus
Super Administrator

Dodane dnia 01-06-2009 23:13
Wziąłem do domu sobie "ralownik". No i tak siedzę i patrzę na niego i w sumie to podobają mi się odcienie:
RAL 5012 (Lichtblau)
RAL 5015 (Himmelblau)

Co sądzicie?

Pozdrawiam, Paweł

Filmy RetroTRAKTOR
^rafal
Administrator

Dodane dnia 02-06-2009 12:25
oldtimer napisał/a:

Napisałem najczęsciej spotykany w Polsce Zetorek k25 w oryginalnym kolorze był niebieski ( ew błekit) z szarym kadłubem i czerwonymi felgami- ale nie jedyny. Ciemno zielony cały też występował czy cały niebieski. Natomiast sporo tych zielonych to faktycznie fantazja rolników. Pod skorupami farby, nakładanej wałkiem lub pędzlem zazwyczaj można trafić na niebieski.

^Ursus
Super Administrator

Dodane dnia 21-06-2009 22:47
Dostałem od pewnego bardzo życzliwego Pana z Zetora, z Czech informację na temat barw niektórych Zetorków. Niestety nie posiadał informacji nt. 25tki ale podał mi, że Zetory 3011 malowano w kolorze RAL 5007. Czy myślicie, że taka sama barwa używana była do Zetorków 25? Mi się wydaje, że tak.

Pozdrawiam, Paweł

Filmy RetroTRAKTOR
-Dobrodziej103
Użytkownik

Dodane dnia 21-06-2009 23:04
Możliwe, błękit wyglądał tak samo na obydwu traktorach.wink

Mały Skansen Dobrodzieja