Znaleziono 1794 wyniki

autor: Ursus c-325
15 cze 2026, 16:43
Forum: WARSZTAT
Temat: Ursus C-4011 1966r.
Odpowiedzi: 694
Odsłony: 1843050

Re: Ursus C-4011 1966r.


Tabliczka znamionowa na filtrze powinna być taka duża w wielu językach czy taka troszkę mniejsza jak ma @RRC na swoim ciągniku ?


Na zdjęciu z montażu w 1966 roku jest ta mniejsza. Większa jest bardziej uniwersalna, bo nadawała się też do ciągników na eksport i dla Zetora w ramach współpracy ...
autor: Ursus c-325
14 cze 2026, 21:03
Forum: WARSZTAT
Temat: Ursus C-4011 1966r.
Odpowiedzi: 694
Odsłony: 1843050

Re: Ursus C-4011 1966r.

RRC pisze: 14 cze 2026, 20:33 A jak kolorystyka tego filtra i wspornika?
Czy to jest ta właściwa?
Na ten rocznik niestety nie. Filtr czarny, wspornik w kolorze korpusów.
autor: Ursus c-325
14 cze 2026, 19:56
Forum: WARSZTAT
Temat: Ursus C-4011 1966r.
Odpowiedzi: 694
Odsłony: 1843050

Re: Ursus C-4011 1966r.

Wrzucanie sprzęgła


https://i.postimg.cc/CzTBYDC1/20260426-114538.jpg https://i.postimg.cc/dLPkvdRr/20260426-120518.jpg https://i.postimg.cc/PPsphZbm/20260426-120528.jpg https://i.postimg.cc/N56y0MbK/20260426-120742.jpg https://i.postimg.cc/KRSkFL7P/20260426-120745.jpg https://i.postimg.cc ...
autor: Ursus c-325
04 cze 2026, 18:36
Forum: WARSZTAT
Temat: Ursus C-4011 1966r.
Odpowiedzi: 694
Odsłony: 1843050

Re: Ursus C-4011 1966r.

Zakupiłem sprzęgło ze starych zapasów - rocznik 1987.
Brak tylko tarczy pierwszego stopnia.

https://i.postimg.cc/Nyj1fHfn/20260419-095316.jpg

https://i.postimg.cc/4KxzN9xN/20260419-095330.jpg

https://i.postimg.cc/Lq8z618n/20260419-095339.jpg

https://i.postimg.cc/5H2wNC2y/20260419-095407 ...
autor: Ursus c-325
30 maja 2026, 15:11
Forum: WARSZTAT
Temat: Ursus C-4011 1966r.
Odpowiedzi: 694
Odsłony: 1843050

Re: Ursus C-4011 1966r.

Klucz 10
autor: Ursus c-325
27 maja 2026, 13:47
Forum: WARSZTAT
Temat: Ursus C-4011 1966r.
Odpowiedzi: 694
Odsłony: 1843050

Re: Ursus C-4011 1966r.

szubinska pisze: 25 maja 2026, 16:59 Czy to jest oryginalna, fabryczna śruba ?

Ciągnik z Nieborowa ma nieco inną


Obrazek
Wygląda na oryginał, u mnie jest tymczasowa, na razie nie mogę takiej znaleźć.
Kombinuję dorwać chociaż na wzór, dałbym dorobić.
autor: Ursus c-325
24 maja 2026, 17:15
Forum: WARSZTAT
Temat: Ursus C-4011 1966r.
Odpowiedzi: 694
Odsłony: 1843050

Re: Ursus C-4011 1966r.

mateuszf pisze: 24 maja 2026, 15:45 piaskowałeś całe korpusy? jaki jest tego koszt z malowaniem i jaki podkład.
Nie były piaskowane. Szczotkowane różnymi rodzajami szczotek na kątówkę.
autor: Ursus c-325
24 maja 2026, 13:57
Forum: WARSZTAT
Temat: Ursus C-4011 1966r.
Odpowiedzi: 694
Odsłony: 1843050

Re: Ursus C-4011 1966r.


Czy w tym roczniku był stosowany odolejacz jikov czy nimet? Dysponujesz dokumentacją odnośnie zmian w układzie powietrza?
Regulator powietrza PAL był stosowany w C-4011 ?


Według starych dokumentów - m. in. raportu NIK z kontroli przeprowadzanej w ZM Ursus w związku z uruchamianiem produkcji C ...
autor: Ursus c-325
08 mar 2026, 12:49
Forum: WARSZTAT
Temat: Ursus C-4011 1966r.
Odpowiedzi: 694
Odsłony: 1843050

Re: Ursus C-4011 1966r.

Zjeżdżanie

https://i.postimg.cc/XZ835dTW/20251017-114652.jpg https://i.postimg.cc/5YKV714Z/20251017-114701.jpg https://i.postimg.cc/Mfc8g4XJ/20251017-114708.jpg https://i.postimg.cc/FdC4Wmrw/20251017-114721.jpg https://i.postimg.cc/Zv9hXg0k/20251017-114732.jpg https://i.postimg.cc/6TTw77cz ...
autor: Ursus c-325
27 lut 2026, 5:23
Forum: URSUS
Temat: Korpus zwolnicy C355
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 3122

Re: Korpus zwolnicy C355

W C-4011 do numeru 9000.
autor: Ursus c-325
25 lut 2026, 17:13
Forum: URSUS
Temat: Korpus zwolnicy C355
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 3122

Re: Korpus zwolnicy C355

Nie ma innych różnic poza położeniem korka. Kiedyś produkowano korpus z dwoma korkami i był on wtedy identyczny dla obu stron.
autor: Ursus c-325
20 lut 2026, 10:44
Forum: WARSZTAT
Temat: Ursus C-4011 1966r.
Odpowiedzi: 694
Odsłony: 1843050

Re: Ursus C-4011 1966r.

Wiadomo, informator podaje datę. Z pamięci nie powiem.
Kolejna prądnica i regulator napięcia to te znane z C-360. P20d i RG15d
autor: Ursus c-325
18 lut 2026, 16:17
Forum: ROLNICTWO DAWNIEJ
Temat: Moja zabytkowa kolekcja
Odpowiedzi: 93
Odsłony: 242908

Re: Moja zabytkowa kolekcja

Zgodnie ze słownikiem języka polskiego kopia to rzecz dokładnie odtworzona z oryginału.

To jeszcze raz: co jest według Was kopią? Przekładał ktoś z Was części między maszynami osobiście, że ręczy słowem? Bo tych legend to ja się już naczytałem dużo po forach i różnych grupach.

Idea, koncepcja ...
autor: Ursus c-325
18 lut 2026, 13:25
Forum: ROLNICTWO DAWNIEJ
Temat: Moja zabytkowa kolekcja
Odpowiedzi: 93
Odsłony: 242908

Re: Moja zabytkowa kolekcja




Nie powiedziałbym że to kopia. Co prawda zasada działania ta sama ale wizualnie wygląda inaczej. To tak jakby powiedzieć że pług to kopia bo też ma odkładnice.


Brawo za głos rozsądku. Strasznie mnie irytuje szukanie wszędzie na siłę kopiowania w polskich maszynach i ciągnikach.
Kopia jest ...
autor: Ursus c-325
18 lut 2026, 11:54
Forum: ROLNICTWO DAWNIEJ
Temat: Moja zabytkowa kolekcja
Odpowiedzi: 93
Odsłony: 242908

Re: Moja zabytkowa kolekcja


Nie powiedziałbym że to kopia. Co prawda zasada działania ta sama ale wizualnie wygląda inaczej. To tak jakby powiedzieć że pług to kopia bo też ma odkładnice.


Brawo za głos rozsądku. Strasznie mnie irytuje szukanie wszędzie na siłę kopiowania w polskich maszynach i ciągnikach.
Kopia jest wtedy ...
autor: Ursus c-325
14 lut 2026, 22:26
Forum: ŻNIWIARKI, WIĄZAŁKI, KOMBAJNY...
Temat: Snopowiązałka oryginał
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 19941

Re: Snopowiązałka oryginał

Warta 2
autor: Ursus c-325
13 lut 2026, 19:21
Forum: WARSZTAT
Temat: Ursus C-4011 1966r.
Odpowiedzi: 694
Odsłony: 1843050

Re: Ursus C-4011 1966r.

Lecimy dalej

https://i.postimg.cc/zLTcZbv0/20251004-162603.jpg https://i.postimg.cc/MfpPQ9DN/20251004-162609.jpg https://i.postimg.cc/hhD36GBv/20251004-162730.jpg https://i.postimg.cc/kBDYMhDG/20251004-162751.jpg https://i.postimg.cc/ThdHFP69/20251004-162802.jpg https://i.postimg.cc/tY7vRm7h ...
autor: Ursus c-325
10 lut 2026, 21:07
Forum: KOSIARKI
Temat: KBzU-1,8- potrzebny katalog czesci
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 38318

Re: KBzU-1,8- potrzebny katalog czesci

https://i.postimg.cc/fShCjFkG/20260210-210245.jpg

https://i.postimg.cc/yWFvYVbF/20260210-210257.jpg

https://i.postimg.cc/tYkkWBbS/20260210-210315.jpg

https://i.postimg.cc/gnm4xfCQ/20260210-210325.jpg

https://i.postimg.cc/zV77KxNc/20260210-210350.jpg

https://i.postimg.cc/GHdz4ZWN ...
autor: Ursus c-325
01 lut 2026, 10:06
Forum: WARSZTAT
Temat: Ursus C-4011 1966r.
Odpowiedzi: 694
Odsłony: 1843050

Re: Ursus C-4011 1966r.

Denzel pisze: 29 sty 2026, 19:14 Czy miska olejowa będzie blaszana czy żeliwna?
Misa oczywiście blaszana.
Adam_1319 pisze: 01 lut 2026, 9:58 Tak, chodzi mi o tą blachę przeciwrozbryzgową ? Taką jak w zetorach 7211, ttlko ona w 4011 była inna.
Nie było i nie ma.
autor: Ursus c-325
29 sty 2026, 9:14
Forum: KOSIARKI
Temat: KBzU-1,8- potrzebny katalog czesci
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 38318

Re: KBzU-1,8- potrzebny katalog czesci

Pewne że to polska kosiarka, a nie jugosłowiańska?

Przy weekendzie mogę podrzucić zdjęcia katalogu.