Znaleziono 1794 wyniki
- 15 cze 2026, 16:43
- Forum: WARSZTAT
- Temat: Ursus C-4011 1966r.
- Odpowiedzi: 694
- Odsłony: 1843050
Re: Ursus C-4011 1966r.
Tabliczka znamionowa na filtrze powinna być taka duża w wielu językach czy taka troszkę mniejsza jak ma @RRC na swoim ciągniku ?
Na zdjęciu z montażu w 1966 roku jest ta mniejsza. Większa jest bardziej uniwersalna, bo nadawała się też do ciągników na eksport i dla Zetora w ramach współpracy ...
- 14 cze 2026, 21:03
- Forum: WARSZTAT
- Temat: Ursus C-4011 1966r.
- Odpowiedzi: 694
- Odsłony: 1843050
- 14 cze 2026, 19:56
- Forum: WARSZTAT
- Temat: Ursus C-4011 1966r.
- Odpowiedzi: 694
- Odsłony: 1843050
Re: Ursus C-4011 1966r.
Wrzucanie sprzęgła
https://i.postimg.cc/CzTBYDC1/20260426-114538.jpg https://i.postimg.cc/dLPkvdRr/20260426-120518.jpg https://i.postimg.cc/PPsphZbm/20260426-120528.jpg https://i.postimg.cc/N56y0MbK/20260426-120742.jpg https://i.postimg.cc/KRSkFL7P/20260426-120745.jpg https://i.postimg.cc ...
https://i.postimg.cc/CzTBYDC1/20260426-114538.jpg https://i.postimg.cc/dLPkvdRr/20260426-120518.jpg https://i.postimg.cc/PPsphZbm/20260426-120528.jpg https://i.postimg.cc/N56y0MbK/20260426-120742.jpg https://i.postimg.cc/KRSkFL7P/20260426-120745.jpg https://i.postimg.cc ...
- 04 cze 2026, 18:36
- Forum: WARSZTAT
- Temat: Ursus C-4011 1966r.
- Odpowiedzi: 694
- Odsłony: 1843050
Re: Ursus C-4011 1966r.
Zakupiłem sprzęgło ze starych zapasów - rocznik 1987.
Brak tylko tarczy pierwszego stopnia.
https://i.postimg.cc/Nyj1fHfn/20260419-095316.jpg
https://i.postimg.cc/4KxzN9xN/20260419-095330.jpg
https://i.postimg.cc/Lq8z618n/20260419-095339.jpg
https://i.postimg.cc/5H2wNC2y/20260419-095407 ...
Brak tylko tarczy pierwszego stopnia.
https://i.postimg.cc/Nyj1fHfn/20260419-095316.jpg
https://i.postimg.cc/4KxzN9xN/20260419-095330.jpg
https://i.postimg.cc/Lq8z618n/20260419-095339.jpg
https://i.postimg.cc/5H2wNC2y/20260419-095407 ...
- 30 maja 2026, 15:11
- Forum: WARSZTAT
- Temat: Ursus C-4011 1966r.
- Odpowiedzi: 694
- Odsłony: 1843050
Re: Ursus C-4011 1966r.
Klucz 10
- 27 maja 2026, 13:47
- Forum: WARSZTAT
- Temat: Ursus C-4011 1966r.
- Odpowiedzi: 694
- Odsłony: 1843050
- 24 maja 2026, 17:15
- Forum: WARSZTAT
- Temat: Ursus C-4011 1966r.
- Odpowiedzi: 694
- Odsłony: 1843050
- 24 maja 2026, 13:57
- Forum: WARSZTAT
- Temat: Ursus C-4011 1966r.
- Odpowiedzi: 694
- Odsłony: 1843050
Re: Ursus C-4011 1966r.
Czy w tym roczniku był stosowany odolejacz jikov czy nimet? Dysponujesz dokumentacją odnośnie zmian w układzie powietrza?
Regulator powietrza PAL był stosowany w C-4011 ?
Według starych dokumentów - m. in. raportu NIK z kontroli przeprowadzanej w ZM Ursus w związku z uruchamianiem produkcji C ...
- 08 mar 2026, 12:49
- Forum: WARSZTAT
- Temat: Ursus C-4011 1966r.
- Odpowiedzi: 694
- Odsłony: 1843050
Re: Ursus C-4011 1966r.
Zjeżdżanie
https://i.postimg.cc/XZ835dTW/20251017-114652.jpg https://i.postimg.cc/5YKV714Z/20251017-114701.jpg https://i.postimg.cc/Mfc8g4XJ/20251017-114708.jpg https://i.postimg.cc/FdC4Wmrw/20251017-114721.jpg https://i.postimg.cc/Zv9hXg0k/20251017-114732.jpg https://i.postimg.cc/6TTw77cz ...
https://i.postimg.cc/XZ835dTW/20251017-114652.jpg https://i.postimg.cc/5YKV714Z/20251017-114701.jpg https://i.postimg.cc/Mfc8g4XJ/20251017-114708.jpg https://i.postimg.cc/FdC4Wmrw/20251017-114721.jpg https://i.postimg.cc/Zv9hXg0k/20251017-114732.jpg https://i.postimg.cc/6TTw77cz ...
- 27 lut 2026, 5:23
- Forum: URSUS
- Temat: Korpus zwolnicy C355
- Odpowiedzi: 3
- Odsłony: 3122
Re: Korpus zwolnicy C355
W C-4011 do numeru 9000.
- 25 lut 2026, 17:13
- Forum: URSUS
- Temat: Korpus zwolnicy C355
- Odpowiedzi: 3
- Odsłony: 3122
Re: Korpus zwolnicy C355
Nie ma innych różnic poza położeniem korka. Kiedyś produkowano korpus z dwoma korkami i był on wtedy identyczny dla obu stron.
- 20 lut 2026, 10:44
- Forum: WARSZTAT
- Temat: Ursus C-4011 1966r.
- Odpowiedzi: 694
- Odsłony: 1843050
Re: Ursus C-4011 1966r.
Wiadomo, informator podaje datę. Z pamięci nie powiem.
Kolejna prądnica i regulator napięcia to te znane z C-360. P20d i RG15d
Kolejna prądnica i regulator napięcia to te znane z C-360. P20d i RG15d
- 18 lut 2026, 16:17
- Forum: ROLNICTWO DAWNIEJ
- Temat: Moja zabytkowa kolekcja
- Odpowiedzi: 93
- Odsłony: 242908
Re: Moja zabytkowa kolekcja
Zgodnie ze słownikiem języka polskiego kopia to rzecz dokładnie odtworzona z oryginału.
To jeszcze raz: co jest według Was kopią? Przekładał ktoś z Was części między maszynami osobiście, że ręczy słowem? Bo tych legend to ja się już naczytałem dużo po forach i różnych grupach.
Idea, koncepcja ...
To jeszcze raz: co jest według Was kopią? Przekładał ktoś z Was części między maszynami osobiście, że ręczy słowem? Bo tych legend to ja się już naczytałem dużo po forach i różnych grupach.
Idea, koncepcja ...
- 18 lut 2026, 13:25
- Forum: ROLNICTWO DAWNIEJ
- Temat: Moja zabytkowa kolekcja
- Odpowiedzi: 93
- Odsłony: 242908
Re: Moja zabytkowa kolekcja
Nie powiedziałbym że to kopia. Co prawda zasada działania ta sama ale wizualnie wygląda inaczej. To tak jakby powiedzieć że pług to kopia bo też ma odkładnice.
Brawo za głos rozsądku. Strasznie mnie irytuje szukanie wszędzie na siłę kopiowania w polskich maszynach i ciągnikach.
Kopia jest ...
- 18 lut 2026, 11:54
- Forum: ROLNICTWO DAWNIEJ
- Temat: Moja zabytkowa kolekcja
- Odpowiedzi: 93
- Odsłony: 242908
Re: Moja zabytkowa kolekcja
Nie powiedziałbym że to kopia. Co prawda zasada działania ta sama ale wizualnie wygląda inaczej. To tak jakby powiedzieć że pług to kopia bo też ma odkładnice.
Brawo za głos rozsądku. Strasznie mnie irytuje szukanie wszędzie na siłę kopiowania w polskich maszynach i ciągnikach.
Kopia jest wtedy ...
- 14 lut 2026, 22:26
- Forum: ŻNIWIARKI, WIĄZAŁKI, KOMBAJNY...
- Temat: Snopowiązałka oryginał
- Odpowiedzi: 2
- Odsłony: 19941
Re: Snopowiązałka oryginał
Warta 2
- 13 lut 2026, 19:21
- Forum: WARSZTAT
- Temat: Ursus C-4011 1966r.
- Odpowiedzi: 694
- Odsłony: 1843050
Re: Ursus C-4011 1966r.
Lecimy dalej
https://i.postimg.cc/zLTcZbv0/20251004-162603.jpg https://i.postimg.cc/MfpPQ9DN/20251004-162609.jpg https://i.postimg.cc/hhD36GBv/20251004-162730.jpg https://i.postimg.cc/kBDYMhDG/20251004-162751.jpg https://i.postimg.cc/ThdHFP69/20251004-162802.jpg https://i.postimg.cc/tY7vRm7h ...
https://i.postimg.cc/zLTcZbv0/20251004-162603.jpg https://i.postimg.cc/MfpPQ9DN/20251004-162609.jpg https://i.postimg.cc/hhD36GBv/20251004-162730.jpg https://i.postimg.cc/kBDYMhDG/20251004-162751.jpg https://i.postimg.cc/ThdHFP69/20251004-162802.jpg https://i.postimg.cc/tY7vRm7h ...
- 10 lut 2026, 21:07
- Forum: KOSIARKI
- Temat: KBzU-1,8- potrzebny katalog czesci
- Odpowiedzi: 4
- Odsłony: 38318
Re: KBzU-1,8- potrzebny katalog czesci
https://i.postimg.cc/fShCjFkG/20260210-210245.jpg
https://i.postimg.cc/yWFvYVbF/20260210-210257.jpg
https://i.postimg.cc/tYkkWBbS/20260210-210315.jpg
https://i.postimg.cc/gnm4xfCQ/20260210-210325.jpg
https://i.postimg.cc/zV77KxNc/20260210-210350.jpg
https://i.postimg.cc/GHdz4ZWN ...
https://i.postimg.cc/yWFvYVbF/20260210-210257.jpg
https://i.postimg.cc/tYkkWBbS/20260210-210315.jpg
https://i.postimg.cc/gnm4xfCQ/20260210-210325.jpg
https://i.postimg.cc/zV77KxNc/20260210-210350.jpg
https://i.postimg.cc/GHdz4ZWN ...
- 01 lut 2026, 10:06
- Forum: WARSZTAT
- Temat: Ursus C-4011 1966r.
- Odpowiedzi: 694
- Odsłony: 1843050
- 29 sty 2026, 9:14
- Forum: KOSIARKI
- Temat: KBzU-1,8- potrzebny katalog czesci
- Odpowiedzi: 4
- Odsłony: 38318
Re: KBzU-1,8- potrzebny katalog czesci
Pewne że to polska kosiarka, a nie jugosłowiańska?
Przy weekendzie mogę podrzucić zdjęcia katalogu.
Przy weekendzie mogę podrzucić zdjęcia katalogu.
