Znaleziono 712 wyników

autor: szubinska
17 cze 2026, 9:17
Forum: URSUS
Temat: ursus 4011 rozpoznanie
Odpowiedzi: 350
Odsłony: 280269

Re: ursus 4011 rozpoznanie

Fajeczki od motocykli są dużo mniejsze.
autor: szubinska
17 cze 2026, 7:38
Forum: URSUS
Temat: ursus 4011 rozpoznanie
Odpowiedzi: 350
Odsłony: 280269

Re: ursus 4011 rozpoznanie

Wydaje mi się, że linka właśnie taka jasna była oryginalnie.
A czy masz sitko pod korkiem baku ?
autor: szubinska
17 cze 2026, 0:11
Forum: URSUS
Temat: ursus 4011 rozpoznanie
Odpowiedzi: 350
Odsłony: 280269

Re: ursus 4011 rozpoznanie

Czy na zaciskach przewodów prądnicy masz gumowe fajeczki bo na zdjęciach nie widać ?
autor: szubinska
16 cze 2026, 20:36
Forum: URSUS
Temat: ursus 4011 rozpoznanie
Odpowiedzi: 350
Odsłony: 280269

Re: ursus 4011 rozpoznanie

Z braków to wypatrzyłem tylko osłonę kostki elektrycznej nad rozdzielaczem hamulców. Prosty do zrobienia element jak się ma jakiś wzorzec. Ja nie mam niestety więc nie pomogę.
autor: szubinska
16 cze 2026, 19:56
Forum: URSUS
Temat: ursus 4011 rozpoznanie
Odpowiedzi: 350
Odsłony: 280269

Re: ursus 4011 rozpoznanie

Dobrze Ci to wyszło. Muszę się jeszcze przyjrzeć na zdjęcia twojego traktora to może jeszcze coś znajdę do poprawki :D Żartuję oczywiście.
autor: szubinska
16 cze 2026, 13:43
Forum: URSUS
Temat: ursus 4011 rozpoznanie
Odpowiedzi: 350
Odsłony: 280269

Re: ursus 4011 rozpoznanie

Te współczesne rolety są takie same jak fabryczne, jedynie różnią się plandeczką zamiast płótna.
autor: szubinska
16 cze 2026, 13:07
Forum: URSUS
Temat: ursus 4011 rozpoznanie
Odpowiedzi: 350
Odsłony: 280269

Re: ursus 4011 rozpoznanie

Solidnie ale inaczej niż było oryginalnie. Poniżej zdjęcie oryginalnego zacisku. Robisz pętelkę z żyłki i skręcasz tym. Jest to połączenie rozłączne.

Obrazek Obrazek
autor: szubinska
16 cze 2026, 9:31
Forum: URSUS
Temat: ursus 4011 rozpoznanie
Odpowiedzi: 350
Odsłony: 280269

Re: ursus 4011 rozpoznanie

W jaki sposób masz zrobione połączenie żyłki z roletą chłodnicy ?
autor: szubinska
15 cze 2026, 7:54
Forum: PORADY I WSKAZÓWKI
Temat: Silikony, masy uszczelniajace, uszczelki - doświadczenia, porady, wskazówki
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 65679

Re: Silikony, masy uszczelniajace, uszczelki - doświadczenia, porady, wskazówki

Mi Reinzosil w małej tubce bardzo szybko zaschnął, w zasadzie użyłem go tylko raz. Może rzeczywiście w dużym tak nie zasycha.
autor: szubinska
15 cze 2026, 7:48
Forum: WARSZTAT
Temat: Ursus C-4011 1966r.
Odpowiedzi: 694
Odsłony: 1843243

Re: Ursus C-4011 1966r.

Tabliczka znamionowa na filtrze powinna być taka duża w wielu językach czy taka troszkę mniejsza jak ma @RRC na swoim ciągniku ?
autor: szubinska
13 cze 2026, 18:01
Forum: URSUS
Temat: ursus 4011 rozpoznanie
Odpowiedzi: 350
Odsłony: 280269

Re: ursus 4011 rozpoznanie

Kapturek wałka WOM z łańcuszkiem

Obrazek

Obrazek
autor: szubinska
10 cze 2026, 23:07
Forum: URSUS
Temat: ursus 4011 rozpoznanie
Odpowiedzi: 350
Odsłony: 280269

Re: ursus 4011 rozpoznanie

Jestem w szoku. Ty takie rzeczy tworzysz od ręki, z dnia na dzień, wystarczy zdjęcie i gotowe. Niesamowite
autor: szubinska
10 cze 2026, 11:07
Forum: URSUS
Temat: ursus 4011 rozpoznanie
Odpowiedzi: 350
Odsłony: 280269

Re: ursus 4011 rozpoznanie

Zdjęcie które zamieściłem przedstawia nowy odolejacz więc cały mechanizm mocowania jest oryginalny. Metalowa czy plastikowa to nie wiem ale z tym rowkiem do zamocowania łańcuszka.

Obrazek
autor: szubinska
10 cze 2026, 0:57
Forum: URSUS
Temat: ursus 4011 rozpoznanie
Odpowiedzi: 350
Odsłony: 280269

Re: ursus 4011 rozpoznanie

Jeszcze pewien detal charakterystyczny dla c-4011 mógłbyś dopracować. Myślę, że wyprodukowanie go dla Ciebie nie będzie problemem. Chodzi o śrubę-motylek do wypuszczania oleju z odolejacza. Zwykła śrubka to bardziej do c-355/360

https://i.postimg.cc/VSHR2d7x/Screenshot-20260607-015326-Facebook.jpg ...
autor: szubinska
02 cze 2026, 11:38
Forum: WARSZTAT
Temat: Ursus C-4011 1966r.
Odpowiedzi: 694
Odsłony: 1843243

Re: Ursus C-4011 1966r.

@RRC Fajnie Ci to wyszło, zupełnie jak oryginał
autor: szubinska
29 maja 2026, 23:26
Forum: WARSZTAT
Temat: Ursus C-4011 1966r.
Odpowiedzi: 694
Odsłony: 1843243

Re: Ursus C-4011 1966r.

Jaki rozmiar gwintu ? Od czego jest ta śruba ?
autor: szubinska
25 maja 2026, 17:15
Forum: WARSZTAT
Temat: Ursus C-4011 1966r.
Odpowiedzi: 694
Odsłony: 1843243

Re: Ursus C-4011 1966r.

Też nie wiem jaka powinna być ta śruba, u mnie nigdy jej nie było

Odnośnie przylegania, w miejscu gdzie jest ten otwór rura jest zeszlifowana na płasko
autor: szubinska
25 maja 2026, 16:59
Forum: WARSZTAT
Temat: Ursus C-4011 1966r.
Odpowiedzi: 694
Odsłony: 1843243

Re: Ursus C-4011 1966r.

Czy to jest oryginalna, fabryczna śruba ?

Ciągnik z Nieborowa ma nieco inną


Obrazek
autor: szubinska
18 maja 2026, 22:08
Forum: SPRZEDAM
Temat: Ciekawe aukcje, ogłoszenia (Allegro, Tablica.pl i inne)
Odpowiedzi: 98
Odsłony: 714933

Re: Ciekawe aukcje, ogłoszenia (Allegro, Tablica.pl i inne)

W tej pompce trzpień został wciśnięty i nie odbija. Pewnie rdza chwyciła